Kia Stonic 1.0 Cool
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 2,130,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | Sedan |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Kia Stonic 1.0 Cool |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 998 cc |
| Motor Gücü | 100 HP |
| Tork | 172 Nm |
| 0-100 km/s | 12.1 sn |
| Maksimum Hız | 179 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 5.6 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 45 lt |
| Ortalama Menzil | 804 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4165 mm |
| Genişlik | 1760 mm |
| Yükseklik | 1485 mm |
| Boş Ağırlık | 1155 kg |
| Bagaj Hacmi | 352 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Kia Stonic 1.0 Cool fiyatı 06/01/2026 tarihinde 1.740.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 2.130.000 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %22.4 artış göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 1.740.000 TL |
| 22-05-2026 | 2.130.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Deri Direksiyon Simidi ve Vites Topuzu
- Direksiyondan Kumandalı Multimedya Sistemi
- Kumaş Koltuklar
- Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu
- Saklama Gözlü Ön Kol Dayama
- 60/40 Oranında Katlanabilir Arka Koltuklar
- Manuel Klima
- 4,2" Supervision Gösterge Bilgi Ekranı
- 8" Dokunmatik Ekranlı Multimedya Sistemi
- Apple Carplay Desteği
- Geri Görüş Kamerası
- 6 Adet Hoparlör
- Bluetooth (Sesli Kontrol Sistemi)
- Ön Konsolda USB Girişi
- Ön Konsolda Bardak Tutucular
- Çakmak & Küllük
- Aydınlatmalı Sürücü ve Yolcu Makyaj Aynası
- Elektrikli Ön ve Arka Camlar
- Tek Dokunma ile Açılıp Kapanabilen Sürücü Camı
- Bagaj Gizlemek İçin Raf (Pandizot)
- Silecek Suyu Uyarısı
- 15" Alüminyum Alaşım Jantlar
- Lastik Bakım Kiti (TMK)
- Projeksiyon Tipi Halojen Ön Farlar
- Gündüz Farları
- Otomatik Yanan Farlar
- Projeksiyon Tipi Ön Sis Farları
- Arka Sis Farları
- Elektrikli Kontrollü, Isıtmalı Yan Aynalar
- Gövde Rengi Kapı Kolları
- Tavan Rayı
- Ön ve Arka Park Sensörü
- Saten Siyah Radyatör Izgara ve Krom Çerçeve
- Gövde Rengi ve Siyah Ön, Arka Tampon
- Spoiler
- Hız Sabitleme ve Sınırlama Sistemi
- Boyun Yaralanmalarını Önleyen Aktif Ön Koltuk Başlıkları
- Aktif Gergili ve Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri
- Üç Noktalı Arka Emniyet Kemerleri
- ISOFIX Çocuk Koltuğu Bağlantı Noktaları
- Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastığı
- Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Ön Yolcu Hava Yastığı Devre Dışı Bırakma Anahtarı
- Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit ve Alarm
- Çocuk Güvenlik Kilidi
- Motor Kilitleme Sistemi (Immobilizer)
- EBD Destekli ABS Fren Sistemi
- HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi)
- ESP (Elektronik Dengeleme Programı)
- BAS (Fren Destek Sistemi)
- VSM (ESP'li Araç Denge Yönetim Sistemi)
- TCS (Patinaj Engelleme Sistemi)
- ESS (Acil Fren Sinyali)
- TPMS (Lastik Basınç İzleme Sistemi)
- ABS Fren Sistemi
Kia Stonic 1.0 Cool Avantajları
Dezavantajları
- Düşük motor gücü performans beklentisi yüksek kullanıcılar için sınırlı olabilir
- 0–100 km/s hızlanma değeri sportif beklentiler için yüksek kalabilir
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
★
★
★
★
★
%85
Yetişkin
%84
Çocuk
%62
Yaya
%25
Güvenlik
2017 Euro NCAP sonucu
Kia Stonic Hakkındaki İnceleme Videoları
Kia Stonic Diğer Versiyonları
Kia Stonic 1.0 Cool İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Kia Stonic 1.0 Cool modeli, günlük ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kullanıcılar için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.