Nissan X-Trail 1.5 Platinum
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 4,998,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Nissan X-Trail 1.5 Platinum |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1497 cc |
| Motor Gücü | 163 HP |
| Tork | 300 Nm |
| 0-100 km/s | 9.6 sn |
| Maksimum Hız | 200 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 7.1 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 55 lt |
| Ortalama Menzil | 775 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4680 mm |
| Genişlik | 1840 mm |
| Yükseklik | 1725 mm |
| Boş Ağırlık | 1629 kg |
| Bagaj Hacmi | 585 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Nissan X-Trail 1.5 Platinum fiyatı 06/01/2026 tarihinde 3.199.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 4.998.000 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %56.2 artış göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 3.199.000 TL |
| 22-05-2026 | 4.998.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Anti Blokaj Sistemi (ABS)
- Elektronik Fren Dağılım Sistemi (EBD)
- Elektronik Stabilite Programı (ESP)
- Römork Stabilize Sistemi (TSP)
- Sürücü ve Yolcu Hava Yastığı
- Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Orta Konsol Hava Yastıkları
- Sürücü Diz Hava Yastığı
- Akıllı Çarpışma Önleme Sistemi
- Önsezili Akıllı Çarpışma Uyarı Sistemi
- Akıllı Kör Nokta Önleme Sistemi
- Akıllı Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi
- Akıllı Yorgunluk Algılama Sistemi
- Akıllı Şerit Takip Asistanı (Fren Destekli)
- Akıllı Şerit Takip Asistanı (Direksiyon Destekli)
- Akıllı Hız Asistanı
- Immobilizer
- Lastik Basınç Uyarı Sistemi
- ISOFIX Çocuk Koltuğu Sabitleme Mekanizması
- Far Yükseklik Ayarı
- Yokuş Kalkış Destek Sistemi
- Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi
- Hız Limitleme Sistemi
- Araç İçi Acil Çağrı Sistemi (e-Call)
- BANDAI NAMCO™ İmzalı Uyarı Sesleri
- Aktif Gürültü Önleyici
- Akıllı Bagaj Kapağı
- Bluetooth® Cep Telefon Bağlantısı
- Apple CarPlay® ve Android Auto™
- Kablosuz Cep Telefonu Şarj Özelliği
- Kablosuz Apple CarPlay®
- A Tipi USB Bağlantısı (Ön)
- C Tipi USB Bağlantısı (Ön ve Arka)
- Akıllı Anahtar Anahtarsız Giriş
- Anahtarsız Çalıştırma Start/Stop Düğmesi
- Park Sensörü (Ön ve Arka)
- Akıllı Çevre Görüş Sistemi (AVM)
- Geri Görüş Kamerası
- Çok Fonksiyonlu Direksiyon Simidi
- 12,3” Dokunmatik Multimedya Ekranı
- 12,3” Dijital Gösterge Paneli
- Navigasyon
- Sürüş Modları
- 6 Hoparlör
- Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası
- Vites Kulakçıkları (Paddle Shifter)
- Krom İç Kapı Kolları
- Isıtmalı Ön ve Arka Koltuklar
- Elektrikli ve Hafızalı Ön Koltuklar
- Elektrikli Sürücü ve Ön Yolcu Bel Desteği (2 Yönlü)
- 40:20:40 Katlanabilir Arka Koltuklar
- Kızaklı Arka Koltuk
- Deri Kaplı Çift Taraflı Açılabilen Ön Kol Dayama
- Arka Kol Dayama
- Arka Yan Cam Güneşlikler
- Ön ve Arka Bardaklıklar
- Deri Kaplı Çift Taraflı Açılabilen Ön Kol Dayama
- İki Seviyeli Orta Konsol
- Deri Direksiyon Simidi
- Isıtmalı Direksiyon Simidi
- Arka Havalandırma Çıkışı
- Sürücü ve Ön Yolcu Koltukları Yükseklik Ayarı
- Deri Koltuklar
- Sürücü ve Ön Yolcu Koltuk Arkası Cepleri
- Ön ve Arka Kapı İçi Cepleri
- Süspansiyonlu Torpido Kapağı
- Bagaj Aydınlatması
- Ön Konsol 12V Güç Soketi
- Bagaj 12V Güç Soketi
- Bagaj Düzenleyici
- Bagaj Metal Kancalar (4)
- Üç Bölgeli Otomatik Klima
- Elektrikli Park Freni
- 18’’ Alaşım Jantlar
- LED Gündüz Sürüş Farları
- LED Ön Farlar
- LED Arka Farlar
- LED Arka Fren Lambaları
- Elektrikli, Isıtmalı, Dönüş Sinyalli Yan Aynalar
- Otomatik Katlanan Yan Aynalar
- Karartılmış Arka Camlar
- Köpek Balığı Sırtı Anten
- Yağmur Sensörü
- Tavan Rayı
- Açılabilir Panoramik Cam Tavan
- 85° Açılabilen Arka Kapılar
Nissan X-Trail 1.5 Platinum Avantajları
- 300 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 585 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Nissan X-Trail Hakkındaki İnceleme Videoları
Nissan X-Trail Diğer Versiyonları
Nissan X-Trail 1.5 Platinum İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Nissan X-Trail 1.5 Platinum modeli, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.