Renault Scenic E-Tech Esprit Alpine
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 3,490,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Renault Scenic E-Tech Esprit Alpine |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 160 kW |
| Motor Gücü | 220 HP |
| Tork | 300 Nm |
| 0-100 km/s | 7.9 sn |
| Maksimum Hız | 170 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 17.4 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 87 kWsa |
| Ortalama Menzil | 604 km |
| Şarj Süresi | 352 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4470 mm |
| Genişlik | 1864 mm |
| Yükseklik | 1571 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 545 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Renault Scenic E-Tech Esprit Alpine fiyatı 22/05/2026 tarihinde 3.490.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 3.490.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 3.490.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıkları
- orta konsol hava yastığı
- ön yolcu hava yastığı iptal kilidi
- ön ve arka yan yolcu koltuklarında ISOFIX bağlantısı
- anti blokaj fren sistemi (ABS)
- elektronik denge programı (ESC)
- acil fren destek sistemi (EBA)
- yokuş kalkış destek sistemi (HSA)
- elektronik patinaj önleme sistemi (ASR)
- ön, arka ve yan park sensörü
- dijital geri görüş kamerası
- lastik basıncı takip sistemi (TPMS)
- lastik tamir kiti
- E-Call
- akustik araç ikaz sistemi (AVAS)
- aktif sürüş destek sistemi
- adaptif hız sabitleme sistemi (ACC) (dur & kalk fonksiyonlu)
- yaya, bisiklet ve kavşak algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi (AEBS)
- güvenli mesafe uyarı sistemi (DW)
- güvenli çıkış asistanı (OSE)
- şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDW)
- gelişmiş şerit takip sistemi (E-LKA)
- trafik işaretleri tanıma sistemi (TSR)
- akıllı hız uyarısı (ISA)
- sürücü yorgunluk tespit sistemi
- 360 derece çevre görüş kamerası (AVM)
- arka park çıkış uyarısı
- acil durum şerit takip sistemi ile ön algılama
- acil durum şerit takip sistemi ile arka algılama
- arka acil fren destek sistemi
- dijital kameralı dikiz aynası
- eller serbest park sistemi
- kör nokta uyarı sistemi (BSW)
- Alpine dış tasarım detayları
- 20" füme speedway elmas kesim alüminyum alaşım jantlar
- LED sinyalli yıldız siyah yan aynalar
- hafızalı, elektrikli ayarlanabilir, otomatik katlanır ve ısıtmalı yan aynalar
- opaklaşma özellikli solarbay panoramik cam tavan
- elektrikli gizli kapı kolları (tüm kapılarda)
- karartılmış arka camlar
- piyano siyahı yan cam çerçeveleri
- köpekbalığı anten
- adaptif LED pure vision ön farlar (AFS)
- otomatik uzun/kısa farlar (AHL)
- otomatik yanan farlar
- 3D derinlik imzalı LED arka stoplar
- mavi dikişli, kumaş ve suni deri Alpine detaylı döşeme
- Alpine iç tasarım detayları
- Alpine tasarım suni deri direksiyon
- dinamik ambiyans aydınlatma
- 12,3’’ dijital gösterge ekranı
- sürücü tanıma sistemi
- çift bölgeli otomatik klima
- arka havalandırma kanalları
- anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
- elektrikli park freni (auto-hold fonksiyonlu)
- yan aynaların altında Renault logolu LED karşılama aydınlatması
- yağmur sensörü
- 6 yönlü elektrikli ayarlanabilir, hafızalı ön koltuklar
- masaj özellikli sürücü koltuğu
- ısıtmalı ön koltuklar
- ısıtmalı direksiyon
- yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
- ileri-geri ayarlanabilir ön kol dayama
- saklama alanlı orta konsol
- 40/20/40 katlanabilir arka koltuklar
- çok fonksiyonlu arka kol dayama
- ısı pompası
- openR link 12’’ multimedya sistemi
- entegre Google bağlantılı hizmetler ve navigasyon
- kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto
- kablosuz şarj özelliği
- 9 hoparlörlü Harman Kardon® ses sistemi
- 6 adet USB type-C girişi (önde 2, arkada 2, arka kol dayama 2)
- 4 kademeli rejeneratif fren sistemi & tek pedal sürüş özelliği (one pedal)
- 11 kW mod 3 şarj kablosu (5 metre)
Renault Scenic E-Tech Esprit Alpine Avantajları
- 220 HP motor gücü ile güçlü performans
- 300 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 0–100 km/s 7.9 sn hızlanma ile seri sürüş
- 545 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Renault Scenic E-Tech Esprit Alpine İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Renault Scenic E-Tech Esprit Alpine modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, performans odaklı sürüş isteyenler, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.