Seat Ateca 1.5 Style Plus
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 2,561,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Seat Ateca 1.5 Style Plus |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1498 cc |
| Motor Gücü | 150 HP |
| Tork | 250 Nm |
| 0-100 km/s | 9.0 sn |
| Maksimum Hız | 202 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 6.4 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 50 lt |
| Ortalama Menzil | 781 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4381 mm |
| Genişlik | 1841 mm |
| Yükseklik | 1615 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 510 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Seat Ateca 1.5 Style Plus fiyatı 22/05/2026 tarihinde 2.561.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 2.561.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 2.561.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- 18" Gri Alüminyum Alaşımlı Jantlar
- 215 / 50 R18 Lastikler
- Dönüşe Duyarlı LED Ön Sis Farları
- LED Gündüz Sürüş Farları
- Full LED Mercekli Ön Farlar
- Dinamik Far Kontrol Sistemi
- LED Arka Farlar
- Dinamik LED Arka Sinyaller
- Yan Ayna Altlarında Karşılama Işığı
- Koyu Karartılmış Arka Camlar
- Gövde Rengi Kapı Kolları
- Cosmo Gri Yan Aynalar
- Siyah Tavan Rayları
- Cosmo Gri Ön Izgara
- Cosmo Gri Yan ve Ön-Arka Tampon Süslemeleri
- Krom Egzoz Görünümlü Arka Difüzör
- Spor Arka Spoiler
- Isı Yansıtan Ön Cam
- Elektrikli Ayarlanabilir, Isıtmalı, Otomatik Katlanabilir Yan Aynalar
- Ön ve Arka Park Sensörleri
- Çift Bölgeli Otomatik Klima
- Arka Orta Havalandırma Kanalı
- 10.25" Dijital Gösterge Paneli
- Sürüş Profili Seçimi (Eco, Konfor, Spor, Kişisel)
- Hıza Duyarlı Progresif Direksiyon
- F1 Vites Kulakçıkları (Otomatik Vitesli Araçlarda Direksiyondan Kumanda Edilebilen DSG Vites Sistemi)
- Otomatik Yanan Kısa Farlar
- Eve Geliş/Evden Çıkış Aydınlatması (Coming/Leaving Home)
- Çok Renkli Gelişmiş LED Ambiyans Aydınlatması
- Ön Koltuklarda LED Ayak Aydınlatmaları
- Ön ve Arka LED Okuma Aydınlatmaları
- Sürücü ve Yolcu LED Aydınlatmalı Makyaj Aynaları
- Bagaj ve Torpido Gözü LED Aydınlatmaları
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Geri Görüş Kamerası
- Yağmur Sensörü
- Kendiliğinden Kararan Dikiz Aynası
- Elektrikli Ön ve Arka Camlar
- Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik Çok Fonksiyonlu Spor Deri Direksiyon
- 9.2'' Dokunmatik Renkli Ekranlı Multimedya ve Sesli Komut Sistemi
- Full Link Teknolojisi (Apple CarPlay, MirrorLink, Android Auto)
- Kablosuz Şarj Ünitesi
- Önde ve Arkada Aydınlatmalı USB-C Çıkışları
- Bluetooth
- 8 Hoparlörlü Ses Sistemi (4 hoparlör + 4 tweeter)
- Deri Vites Topuzu
- Elektromekanik Park Freni
- Ön Konsolda Krom Dizayn Ögeleri
- Gri İç Tavan Döşemesi
- Aydınlatmalı Alüminyum Kapı Eşik Kaplamaları
- Alüminyum Kaplamalı Spor Pedal Seti
- Spor Tip Koltuklar ve Kırmızı Dikişli Siyah Kumaş / Dinamica Koltuk Döşemeleri
- Ön ve Arka Kol Dayama
- Sürücü ve Yolcu Koltuğu Yükseklik Ayarı
- Sürucü ve Yolcu Koltuğu Bel Destek Ayarı
- Sürücü Koltuğu Altı Göz/Saklama Alanı
- Sürücü ve Yolcu Koltuğu Arkası Cep
- 60/40 Parçalı Katlanabilir Arka Koltuklar
- Sürücü ve Yolcu Ön-Yan-Perde Hava Yastıkları
- Sürücü Diz Hava Yastığı
- Ön Yolcu Hava Yastığı İptali
- Aktif Gergili Ön Emniyet Kemeri
- Arka Koltuklarda 2 adet Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX) ve Top Tether
- Hırsızlığa Karşı Korumalı Şifreli Bijonlar
- Ön ve Arka Disk Frenler
- Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC)
- Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
- Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD)
- Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
- Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi (XDS)
- Elektronik Motor Çekiş Kontrolü (MSR)
- Hidrolik Fren Asistanı (HBA)
- Elektronik Stabilite Frenleme Sistemi (ESBS)
- Ön Bölge Asistanı (Front Assist) / Şehiriçi Acil Frenleme Fonksiyonu (EBA)
- Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control) ve Hız Sınırlayıcı
- Otomatik Park Asistanı
- İkincil Çarpışma Freni
- Ani Frenlemede Otomatik Yanan Flaşörler
- Yorgunluk Tespit Sistemi
- Lastik Basınç Uyarısı
- Yokuş Kalkış Destek Sistemi (Auto Hold)
- Tüm Koltuklarda Sesli ve Görsel Emniyet Kemeri Uyarısı
- Immobilizer (Elektronik Hırsızlık Önleme Sistemi)
- Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi
Seat Ateca 1.5 Style Plus Avantajları
- 510 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Seat Ateca Diğer Versiyonları
Seat Ateca 1.5 Style Plus İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Seat Ateca 1.5 Style Plus modeli, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.