Volkswagen ID Buzz Pro
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 5,891,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | Van |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Volkswagen ID Buzz Pro |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 210 kW |
| Motor Gücü | 286 HP |
| Tork | 560 Nm |
| 0-100 km/s | 7.6 sn |
| Maksimum Hız | 160 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 19.4 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 84 kWsa |
| Ortalama Menzil | 461 km |
| Şarj Süresi | 450 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4712 mm |
| Genişlik | 1985 mm |
| Yükseklik | 1927 mm |
| Boş Ağırlık | 2492 kg |
| Bagaj Hacmi | 1121 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Volkswagen ID Buzz Pro fiyatı 06/01/2026 tarihinde 5.390.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 5.891.000 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %9.3 artış göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 5.390.000 TL |
| 16-01-2026 | 5.502.000 TL |
| 22-05-2026 | 5.891.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Gövde rengi tamponlar
- Parlak siyah yan aynalar
- D direğinde dizayn elementleri
- Karartılmış arka camlar
- Gövde rengi kapı kolları
- Kapı kollarında aydınlatma
- Yükseklik ayarlı "IQ.LIGHT" LED Matrix ön farlar ve ön sis farları
- Dinamik far asistanı
- Dış ambiyans aydınlatma (Farların arasında aydınlatmalı bar)
- LED arka stoplar (çeşitli animasyon seçenekleri ile)
- Elektrikli sağ ve sol kayar kapılar, easy open/close özellikli
- Kolay açılır/kapanır bagaj kapağı, easy open/close özellikli
- Arka yolcu bölümünde elektrikli sağ ve sol açılır camlar
- Elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar
- Camlı bagaj kapağı
- Elektronik motor sesi
- 19" alüminyum alaşımlı "Tilburg" jantlar
- Yan aynalarda dış ambiyans aydınlatması
- Halı taban kaplaması ve halı paspaslar
- Yükseklik ayarlı sürücü ve ön yolcu koltuğu
- Sürücü ve ön yolcu koltuk ısıtma
- Çok fonksiyonlu, ısıtmalı, beyaz renkli suni deri direksiyon
- Servotronik direksiyon
- Sürücü ve yolcu güneşliklerinde aydınlatmalı ayna
- LED bagaj aydınlatması
- Bagaj bölmesi kaplaması
- "ArtVelours ECO" koltuk döşemesi
- 2-1 parçalı, sırtlık ayarlı, katlanabilir 2. sıra üçlü koltuk
- Ambiyans aydınlatma, 30 renk
- "Buzz Box" çıkarılabilir orta konsol
- Anahtarsız giriş ve çalıştırma
- Elektromekanik park freni
- Kablosuz AppConnect
- 12,9" "Ready 2 Discover" radyo
- Dijital gösterge paneli
- ID. Light
- Harman Kardon ses sistemi (12+1 hoparlör, 700W çıkış gücü ve subwoofer)
- Sesli kontrol
- Kablosuz şarj
- 7 adet USB type C şarj soketi
- Ön cam yağmur sensör bölümünde USB-C soketi
- Headup display
- Yük bölümünde 12 V soket
- Ön yolcu koltuğu altında 230 V soket
- 3 bölgeli klimatronik klima
- Otomatik kararan iç dikiz aynası
- Isıtmalı ön cam yıkama fıskiyeleri
- Isıtmalı ön ve arka cam
- Işık/yağmur sensörlü ön cam sileceği
- "Ceramique" tavan döşemesi
- Ön bölümde 2 adet LED okuma ışığı
- Isofix çocuk koltuğu sabitleyicisi
- Aydınlatmalı torpido gözü
- 1. sıra yolcu koltukları arkasında katlanabilir masalar
- Küllük
- Play ve pause sembollü pedallar
- Sürücü ve ön yolcu sol ve sağ tarafta kol dayamalar (suni deri)
- Ön ve arka yolcu bölümlerinde ayak aydınlatması
- Bagaj kapağında LED aydınlatma
- Şarj Kablosu (mode 2 type 2, 10 A) ev tipi
- Şarj Kablosu (mode 3 type 2, 16 A) AC-AC
- ABS, EBV, MSR, ASR, ESC, İkincil çarpışma önleme asistanı
- Ön bölge asistanı "Front Assist"
- Şerit takip asistanı "Lane Assist"
- Adaptif hız sabitleyici "ACC", follow-to-stop fonksiyonu ve hız limitleme
- Ön ve arka park sensörü
- Geri görüş kamerası
- Gelişmiş sürücü dikkat ve yorgunluk tespit sistemi
- Lastik basınç göstergesi
- Ön fren balataları aşınma göstergesi
- Acil durum çağrı sistemi "eCall"
- Sürücü ve yolcu için ön, yan, perde ve orta hava yastıkları
- Sürüş profil seçimi "Driving Profile Selection"
- Isı pompası
Volkswagen ID Buzz Pro Avantajları
- 286 HP motor gücü ile güçlü performans
- 560 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 0–100 km/s 7.6 sn hızlanma ile seri sürüş
- 1121 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Volkswagen ID Buzz Hakkındaki İnceleme Videoları
Volkswagen ID Buzz Diğer Versiyonları
Bu araç kimler için uygun?
Volkswagen ID Buzz Pro modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, performans odaklı sürüş isteyenler, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.