Volkswagen ID Buzz Pure
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 4,363,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | Van |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Volkswagen ID Buzz Pure |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 125 kW |
| Motor Gücü | 170 HP |
| Tork | 310 Nm |
| 0-100 km/s | 10.7 sn |
| Maksimum Hız | 145 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 20.6 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 63 kWsa |
| Ortalama Menzil | 331 km |
| Şarj Süresi | 390 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 7 Kişilik |
| Uzunluk | 4712 mm |
| Genişlik | 1985 mm |
| Yükseklik | 1927 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 1121 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Volkswagen ID Buzz Pure fiyatı 22/05/2026 tarihinde 4.363.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 4.363.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 4.363.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Gövde rengi tamponlar
- Parlak siyah yan aynalar
- Karartılmış arka camlar
- Gövde rengi kapı kolları
- Kapı kollarında aydınlatma
- LED ön farlar
- LED arka stoplar
- Sağ ve sol kayar kapılar
- Elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar
- Camlı bagaj kapağı
- Elektronik motor sesi
- 18" çelik jantlar
- Yan aynalarda dış ambiyans aydınlatması
- Halı taban kaplaması ve halı paspaslar
- Yükseklik ayarlı sürücü ve ön yolcu koltuğu
- Sürücü ve ön yolcu koltuk ısıtma
- Çok fonksiyonlu, ısıtmalı, siyah renkli suni deri direksiyon
- Servotronik direksiyon
- Sürücü ve yolcu güneşliklerinde aydınlatmalı ayna
- LED bagaj aydınlatması
- Bagaj bölmesi kaplaması
- "Palladium Soul" koltuk döşemesi
- 2-1 parçalı, sırtlık ayarlı, katlanabilir 2. sıra üçlü koltuk
- Ambiyans aydınlatma, 10 renk
- "Buzz Box" çıkarılabilir orta konsol
- Anahtarsız giriş ve çalıştırma
- Elektromekanik park freni
- Kablosuz AppConnect
- 12,9" "Ready 2 Discover" radyo
- Dijital gösterge paneli
- ID. Light
- 9 adet hoparlör
- Kablosuz şarj
- 7 adet USB type C şarj soketi
- Ön cam yağmur sensör bölümünde USB-C soketi
- Yük bölümünde 12 V soket
- Ön yolcu koltuğu altında 230 V soket
- 3 bölgeli klimatronik klima
- Otomatik kararan iç dikiz aynası
- Isıtmalı ön cam yıkama fıskiyeleri
- Isıtmalı ön ve arka cam
- Işık/yağmur sensörlü ön cam sileceği
- "Ceramique" tavan döşemesi
- Ön bölümde 2 adet LED okuma ışığı
- Isofix çocuk koltuğu sabitleyicisi
- Aydınlatmalı torpido gözü
- 1. sıra yolcu koltukları arkasında katlanabilir masalar
- Küllük
- Sürücü ve ön yolcu iç tarafta kol dayamalar (kumaş)
- Ön ve arka yolcu bölümlerinde ayak aydınlatması
- Bagaj kapağında LED aydınlatma
- Şarj Kablosu (mode 2 type 2, 10 A) ev tipi
- Şarj Kablosu (mode 3 type 2, 16 A) AC-AC
- ABS, EBV, MSR, ASR, ESC, İkincil çarpışma önleme asistanı
- Ön bölge asistanı "Front Assist"
- Şerit takip asistanı "Lane Assist"
- Adaptif hız sabitleyici "ACC", follow-to-stop fonksiyonu ve hız limitleme
- Ön ve arka park sensörü
- Geri görüş kamerası
- Gelişmiş sürücü dikkat ve yorgunluk tespit sistemi
- Lastik basınç göstergesi
- Ön fren balataları aşınma göstergesi
- Acil durum çağrı sistemi "eCall"
- Sürücü ve yolcu için ön, yan, perde ve orta hava yastıkları
- Sürüş profil seçimi "Driving Profile Selection"
- Isı pompası
Volkswagen ID Buzz Pure Avantajları
- 310 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 1121 litre geniş bagaj hacmi
- 7 koltuklu yapısı ile geniş aileler için uygun
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Volkswagen ID Buzz Diğer Versiyonları
Volkswagen ID Buzz Pure İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Volkswagen ID Buzz Pure modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.