Asus TUF Gaming A16 FA607NUG (16GB/1TB/W11P)
| 06-05-2026 | 52.219 TL |
Asus TUF Gaming A16 FA607NUG (16GB/1TB/W11P) Satıcı Fiyatları
Fiyat Geçmişi
Bu laptop kimler için uygun?
Asus TUF Gaming A16 FA607NUG (16GB/1TB/W11P) Avantajları
- 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
- 144 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
- HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
- Bluetooth 5.3 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
- 6 çekirdek CPU ile ağır iş yüklerinde sınırlı güç
- Düşük kontrast ve renkler
| Ürün Amacı | Oyun |
| Ürün Ailesi | Asus TUF Gaming A16 |
| Ürün Serisi | FA607 (DDR5 5600) |
| İşletim Sistemi | Windows 11 Pro |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | FHD+ |
| Ekran Yenileme Hızı | 144 Hz |
| Panel Tipi | IPS Seviyesine Yakın |
| Ekran En Boy Oranı | 16:10 |
| Yansımasız Mat Ekran | Var |
| Değişken Yenileme Hızı Özellikleri | NVIDIA G-SYNC |
| Ekran Diğer Özellikler | %75.35 Adobe RGB, MUX Switch, NVIDIA Advanced Optimus |
TASARIM
| Genişlik | 354.0 mm |
| Derinlik | 251.0 mm |
| Kalınlık | 26.7 mm |
| Ağırlık | 2.20 kg |
| Renk | Koyu Gri |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | AMD |
| İşlemci Serisi | AMD Ryzen 7 |
| İşlemci Modeli | AMD Ryzen 7 7445HS |
| İşlemci Temel Frekans | 3.55 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 4.70 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2023 |
| İşlemci Çekirdeği | 6 Adet |
| Sanal Çekirdek | 12 Adet |
| İşlemci Önbellek | 16 MB |
| Transistör Mesafesi | 4 nm |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 35 W |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 16 GB |
| Bellek Frekansı | 5600 MHz |
| Bellek Türü | DDR5 |
| Toplam Bellek Yuvası | 2 Adet |
| Arttırılabilir Bellek | Var |
| Azami Bellek Desteği | 64 GB |
| Depolama Desteği | 2 x M.2 SSD |
| GPU Serisi | NVIDIA GeForce RTX |
| GPU Modeli | NVIDIA GeForce RTX 4050 140W |
| GPU Çekirdek Hızı | 1605 MHz |
| GPU Azami Çekirdek Hızı | 2370 MHz |
| GPU Transistör Mesafesi | 4 nm |
| GPU Bellek Türü | GDDR6 |
| GPU Bellek Arayüzü | 96 bit |
| GPU Çıkış Yılı | 2023 1. Çeyrek |
| GPU Bellek Miktarı | 6 GB |
| USB 3.x Adedi | 2 |
| USB 3.x Özellikleri | USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery (x1) |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | FRL Desteği |
| Ethernet (LAN/RJ45) | Var |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.3 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
PİL & DİĞER
| Kamera Özellikleri | Gürültü Engelleme, 2 Adet Mikrofon, 720p |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var |
| Klavye Özellikleri | Tek Bölgeli RGB Aydınlatma |
| Pil Gücü | 56.0 Wh |
| Pil Hücre Sayısı | 4 Hücreli |
| Pil Özellikleri | Li-Ion (Lityum-İyon) |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | AMD Radeon 740M |
| Dahili Grafik Temel Frekans | 2700 MHz |