Asus TUF Gaming A16 FA607NUG (16GB/2TB/W11P)
58.637 TL
Ekran Boyutu16.0 İnç
RAM (Bellek)16
Islemci ModeliAMD Ryzen 7 7445HS
Ses Çıkış Gücü (RMS)Windows 11 Pro W
Fiyat Değişimi Analizi
Tarih Fiyat
06-05-2026 58.637 TL
Asus TUF Gaming A16 FA607NUG (16GB/2TB/W11P) Satıcı Fiyatları
58.637 TL Ücretsiz Kargo 44 dk önce
59.447 TL Ücretsiz Kargo 3 saat önce
61.126 TL Ücretsiz Kargo 43 dk önce
64.491 TL Ücretsiz Kargo 1 saat önce
İlk Fiyat 58.637 TL
Güncel Fiyat 58.637 TL
Fiyat Değişimi Değişmedi
Son Güncelleme 06/05/2026
Fiyat Geçmişi
Bu laptop kimler için uygun?
Asus TUF Gaming A16 FA607NUG (16GB/2TB/W11P) Avantajları
  • 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
  • 16 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
  • DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
  • 2000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
  • Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
  • 144 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
  • HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
  • Bluetooth 5.3 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
  • 6 çekirdek CPU ile ağır iş yüklerinde sınırlı güç
  • Düşük kontrast ve renkler
GENEL BİLGİLER
Ürün TipiLaptop
Ürün AmacıOyun
Ürün AilesiAsus TUF Gaming A16
Ürün SerisiFA607 (DDR5 5600)
İşletim SistemiWindows 11 Pro
EKRAN
Ekran Boyutu16.0 İnç
Ekran Çözünürlüğü1920 x 1200 Piksel
Ekran Çözünürlük BiçimiFHD+
Ekran Yenileme Hızı144 Hz
Panel TipiIPS Seviyesine Yakın
Ekran En Boy Oranı16:10
Yansımasız Mat EkranVar
Değişken Yenileme Hızı ÖzellikleriNVIDIA G-SYNC
Ekran Diğer Özellikler%75.35 Adobe RGB, MUX Switch, NVIDIA Advanced Optimus
TASARIM
Genişlik354.0 mm
Derinlik251.0 mm
Kalınlık26.7 mm
Ağırlık2.20 kg
RenkKoyu Gri
İŞLEMCİ
İşlemci MarkasıAMD
İşlemci SerisiAMD Ryzen 7
İşlemci ModeliAMD Ryzen 7 7445HS
İşlemci Temel Frekans3.55 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans4.70 GHz
İşlemci Çıkış Yılı2023
İşlemci Çekirdeği6 Adet
Sanal Çekirdek12 Adet
İşlemci Önbellek16 MB
Transistör Mesafesi4 nm
Isı Yayma Kapasitesi (TDP)35 W
BELLEK
Bellek (RAM)16 GB
Bellek Frekansı5600 MHz
Bellek TürüDDR5
Toplam Bellek Yuvası2 Adet
Arttırılabilir BellekVar
Azami Bellek Desteği64 GB
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
Sabit Disk (SSD)Var
Sabit Disk (SSD) Boyutu2 TB
Sabit Disk (SSD) TipiNVMe M.2 (PCIe 4.0)
Depolama Desteği2 x M.2 SSD
HARİCİ GRAFİK
Harici Grafik İşlemcisi (GPU)Var
GPU MarkasıNVIDIA
GPU SerisiNVIDIA GeForce RTX
GPU ModeliNVIDIA GeForce RTX 4050 140W
GPU Çekirdek Hızı1605 MHz
GPU Azami Çekirdek Hızı2370 MHz
GPU Transistör Mesafesi4 nm
GPU Bellek TürüGDDR6
GPU Bellek Arayüzü96 bit
GPU Çıkış Yılı2023 1. Çeyrek
GPU Bellek Miktarı6 GB
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
USB 3.xVar
USB 3.x Adedi2
USB 3.x ÖzellikleriUSB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
USB Type-CVar
USB Type-C Adedi2
USB Type-C ÖzellikleriDisplay Port, G-Sync (x1), USB 4.0 (x1)(Azami 40 Gbps), USB-C 3.2 2 (10 Gbps)
USB Type-C İle Hızlı ŞarjVar
USB Type-C Hızlı Şarj ÖzellikleriPower Delivery (x1)
HDMIVar
HDMI VersiyonuHDMI 2.1
HDMI ÖzellikleriFRL Desteği
Ethernet (LAN/RJ45)Var
BluetoothVar
Bluetooth Özellikleri5.3
Wi-Fi TeknolojisiWi-Fi 6 (802.11ax)
PİL & DİĞER
Kamera ÖzellikleriGürültü Engelleme, 2 Adet Mikrofon, 720p
Klavye Arka AydınlatmasıVar
Klavye ÖzellikleriTek Bölgeli RGB Aydınlatma
Pil Gücü56.0 Wh
Pil Hücre Sayısı4 Hücreli
Pil ÖzellikleriLi-Ion (Lityum-İyon)
DAHİLİ GRAFİK
Dahili Grafik ModeliAMD Radeon 740M
Dahili Grafik Temel Frekans2700 MHz