HP OMEN Gaming 16-ap0012nta60(C12CGEAA60)
111.866 TL
Ekran Boyutu16.0 İnç
RAM (Bellek)64
Islemci ModeliAMD Ryzen AI 9 365
Ses Çıkış Gücü (RMS)FreeDOS W
HP OMEN Gaming 16-ap0012nta60(C12CGEAA60) Satıcı Fiyatları
111.867 TL Ücretsiz Kargo 45 dk önce
Hp Omen 16-AP0012NTA60 AMD Ryzen AI 9-365 64GB 512GB SSD RTX5070 Freedos 16u0022 WQXGA 240Hz IPS C12CGEAA60 Satıcı: AREZ TEKNOLOJİ
115.149 TL Ücretsiz Kargo 43 dk önce
Hp Omen 16-AP0012NTA60 Amd Ryzen Aı 9-365 64GB 512GB SSD RTX5070 Freedos 16u0022 Wqxga 240Hz IPS Taşınabilir Bilgisayar C12CGEAA60 - 512 GB - 64 GB Satıcı: elimar
115.429 TL Ücretsiz Kargo 1 saat önce
Hp Omen 16-AP0012NTA60 AMD Ryzen AI 9-365 64GB 512GB SSD RTX5070 Freedos 16u0022 WQXGA 240Hz IPS Taşınabilir Bilgisayar C12CGEAA60 Satıcı: Arez Teknoloji
119.245 TL Ücretsiz Kargo 12 dk önce
Hp Omen 16-AP0012NTA60 Amd Ryzen Aı 9-365 64GB 512GB SSD RTX5070 Freedos 16u0022 Wqxga 240Hz IPS Taşınabilir Bilgisayar C12CGEAA60 - 512 GB - 64 GB Satıcı: Arez Teknoloji
119.506 TL Ücretsiz Kargo 1 saat önce
120.678 TL Ücretsiz Kargo 43 dk önce
İlk Fiyat 106.699 TL
Güncel Fiyat 111.866 TL
Fiyat Değişimi %4.8 artış
Son Güncelleme 06/05/2026
Fiyat Geçmişi
Bu laptop kimler için uygun?
HP OMEN Gaming 16-ap0012nta60(C12CGEAA60) Avantajları
  • 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
  • 64 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
  • 10 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
  • DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
  • Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
  • 240 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
  • 500 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
  • IPS panel ile geniş görüş açıları
  • HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
  • Bluetooth 5.3 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
  • 512 GB SSD, büyük dosyalar için sınırlı depolama
GENEL BİLGİLER
Ürün TipiLaptop
Ürün AmacıOyun
Ürün AilesiHP OMEN Gaming
Ürün Serisi16-ap000
İşletim SistemiFreeDOS
EKRAN
Ekran Boyutu16.0 İnç
Ekran Çözünürlüğü2560 x 1600 Piksel
Ekran Çözünürlük BiçimiQHD+
Ekran Yenileme Hızı240 Hz
Ekran Parlaklığı500 Nit
Panel TipiIPS (LED)
Ekran En Boy Oranı16:10
Yansımasız Mat EkranVar
Düşük Mavi IşıkVar
Değişken Yenileme Hızı ÖzellikleriAMD Free-Sync
Ekran Diğer Özelliklerİnce Çerçeve, %100 sRGB, 3 ms Tepki Süresi
TASARIM
Genişlik357.5 mm
Derinlik269.0 mm
Kalınlık23.7 mm
Ağırlık2.43 kg
RenkSiyah
Gövde MalzemesiAlüminyum (Alt)
İŞLEMCİ
İşlemci MarkasıAMD
İşlemci SerisiRyzen AI 9
İşlemci ModeliAMD Ryzen AI 9 365
İşlemci Temel Frekans2.00 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans5.00 GHz
İşlemci Çıkış Yılı2024
İşlemci Çekirdeği10 Adet
Sanal Çekirdek20 Adet
İşlemci Önbellek24 MB
Transistör Mesafesi4 nm
Isı Yayma Kapasitesi (TDP)28 W
BELLEK
Bellek (RAM)64 GB
Bellek Frekansı5600 MHz
Bellek TürüDDR5
Toplam Bellek Yuvası2 Adet
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
Sabit Disk (SSD)Var
Sabit Disk (SSD) Boyutu512 GB
Sabit Disk (SSD) TipiNVMe M.2 (PCIe 4.0)
HARİCİ GRAFİK
Harici Grafik İşlemcisi (GPU)Var
GPU MarkasıNVIDIA
GPU SerisiNVIDIA GeForce RTX
GPU ModeliNVIDIA GeForce RTX 5070
GPU Çekirdek Hızı1425 MHz
GPU Azami Çekirdek Hızı2347 MHz
GPU Transistör Mesafesi4 nm
GPU Bellek TürüGDDR7
GPU Bellek Arayüzü128 bit
GPU Çıkış Yılı2025 1. Çeyrek
GPU Bellek Miktarı8 GB
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
USB 3.xVar
USB 3.x Adedi2
USB 3.x Özellikleri10 Gbps Veri Aktarım Hızı
USB Type-CVar
USB Type-C Adedi1
USB Type-C ÖzellikleriDisplayPort 1.4, Uyku Modunda Şarj Desteği, 10 Gbps Veri Aktarım Hızı
USB Type-C İle Hızlı ŞarjVar
USB Type-C Hızlı Şarj ÖzellikleriPower Delivery
HDMIVar
HDMI VersiyonuHDMI 2.1
Ethernet (LAN/RJ45)Var
Ethernet Özellikleri2.5 Gbps
BluetoothVar
Bluetooth Özellikleri5.3
Wi-Fi TeknolojisiWi-Fi 6E (802.11ax)
PİL & DİĞER
Klavye Arka AydınlatmasıVar
Klavye Özellikleri4 Bölgeli RGB Aydınlatma
Diğer ÖzelliklerDTS X Ultra Ses, HP Audio Boost, HyperX, Termal Sensör, 2 Adet Hoparlör
Pil Gücü70.0 Wh
Pil Hücre Sayısı4 Hücreli
Pil ÖzellikleriLi-Po (Lityum-Polimer)
Hızlı Şarj ÖzelliğiVar
DAHİLİ GRAFİK
Dahili Grafik ModeliAMD Radeon 880M
Dahili Grafik Temel Frekans2900 MHz