Samsung Galaxy Watch 7 LTE (40mm)
Ekran Boyutu13.00 inç
Batarya300 mAh
Wi-FiVar
NFCVar
SIM DesteğiVar
İşletim SistemiWear OS
Sensörler
Barometre
İvmeölçer
Jiroskop
Ortam Işığı Sensörü
Pusula
Bu akıllı saat kimler için uygun?
Samsung Galaxy Watch 7 LTE (40mm) modeli özellikle telefonsuz kullanım isteyenler, bağlantı özelliklerine önem veren kullanıcılar, spor ve açık hava aktiviteleri yapanlar, sensör özelliklerini aktif kullananlar, görüşme ve sesli komut kullanmak isteyenler için uygundur.
Samsung Galaxy Watch 7 LTE (40mm) Avantajları
- 13 inç ekran ile geniş görüntüleme alanı
- 2048 MB RAM ile akıcı kullanım
- 32 GB dahili depolama ile geniş alan
- Wi-Fi desteği ile kablosuz bağlantı
- NFC desteği ile temassız kullanım avantajı
- SIM desteği ile telefondan bağımsız kullanım
- Konum bilgisi desteği ile spor ve navigasyon takibi
- Hoparlör desteği ile çağrı ve medya kullanımı
- Mikrofon desteği ile görüşme ve sesli komut kullanımı
- Zengin sensör altyapısı ile gelişmiş takip özellikleri
- 327 PPI ekran yoğunluğu ile net görüntü
- 1600 MHz işlemci ile iyi donanım seviyesi
- IPX8, 5 ATM su dayanıklılığı
- IP6X toz dayanıklılığı
Dezavantajları
- Belirgin bir dezavantajı bulunmamaktadır
Spor Modları
Bisiklet
Eliptik Bisiklet
Fitness
Koşu
Yürüyüş
Yüzme
Yüzme (Deniz)
Yüzme (Havuz)
İşletim Sistemi Seçenekleri
Android
EKRAN
| Ekran Boyutu | 1.3 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 432x432 piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 327 PPI |
| Azami Parlaklık | 2000 nit |
| Ekran Renk Sayısı | 16M |
| Ekran Teknolojisi | Super AMOLED |
| Ekran Özellikleri | Dokunmatik, Sürekli Açık (Always-On), Kavisli Ekran (2.5D), Safir Kristal |
TASARIM
| Cihaz Boyu | 40.4 mm |
| Cihaz Eni | 40.4 mm |
| Cihaz Kalınlığı | 9.7 mm |
| Gövde Ağırlık | 28.8 g |
| Ekran Şekli | Daire |
| Kasa Malzemesi | Alüminyum Alaşım |
| Kordon Malzemesi | Silikon |
| Kasa Rengi | Altın, Yeşil |
| Kordon Rengi | Bej/Krem, Yeşil |
| Kordon Ölçüsü | 20 mm |
GENEL ÖZELLİKLER
| Kamera | Yok |
| Cihaz İşletim Sistemi | Wear OS |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Wear OS 5 (One UI 6 Watch) |
| Titreşim | Var |
| Mikrofon | Var |
| Hoparlör | Var |
| Telefon Görüşmesi | Var |
| Telefon Görüşmesi Şekli | Sim ile Saat Üzerinden |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Özellikleri | IP6X |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Özellikleri | IPX8, 5 ATM |
| Dil Desteği | Türkçe |
| Servis ve Uygulamalar | Akıllı Bildirimler, Alarm, Müzik Çalar Kontrolü, Telefonumu Bul, Takvim, Dahili Medya Oynatıcı, Hatırlatıcılar, Hesap Makinesi, Zamanlayıcı, Müzik Depolama, Gelen Aramaları Yönetme, Akıllı Sesli Asistan, Arama Geçmişi, Darbeye Dayanıklılık, El Hareketleri ile Cihaz Kontrolü, Google Asistan, Hızlı Yanıt, MIL-STD-810H, Samsung Galaxy AI, SMS Gönderme, Web Tarayıcı |
| Güvenlik ve Koruma | Acil Durum Araması (SOS), Ekran Kilidi, Kaza Algılama, Konum Bilgisi Paylaşma |
| Sağlık ve Yaşam | Nabız (Kalp Atış Hızı) Monitörü, Kalori Takibi, Uyku Monitörü, Hareketsizlik Uyarısı, Kandaki Oksijen Seviyesi (SpO2) Monitörü, Kadın Sağlığı Takipçisi, Nefes Egzersizleri, Kan Basıncı (Tansiyon) Ölçümü, Elektriksel Kalp Monitörü (EKG/ECG), Vücut Ateş Ölçer, Biyoelektrik Empedans Analizi (BIA), Düzensiz Ritim Bildirimi, HRV Durumu, İleri Glikasyon Son Ürünleri (AGEs), Sağlık Tavsiyesi, Uyku Apnesi Bildirimi, Uyku Koçu, Vücut Enerjisi Durumu, Vücut Yapısı Ölçümü |
| Spor ve Aktivite | Adımsayar, Mesafe Ölçer, Aktivite Takibi ve Geçmişi, Hava Durumu, Kronometre, Çoklu Spor Modu |
| Desteklenen Aktiviteler | Koşu, Bisiklet, Yürüyüş, Yüzme, Eliptik Bisiklet, Fitness, Yüzme (Havuz), Yüzme (Deniz) |
DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Samsung Exynos W1000 |
| Ana İşlemci (CPU) | ARM Cortex-A78 |
| Yardımcı İşlemci | ARM Cortex-A55x4 @1.5 GHz |
| CPU Frekansı | 1.6 GHz |
| CPU Mimarisi | 64-bit |
| CPU Üretim Teknolojisi | 3 nm |
| CPU Çekirdeği | 5 |
| Grafik İşlemci (GPU) | ARM Mali-G68 MP2 |
| Bellek (RAM) | 2 GB |
| Bellek (RAM) Tipi | LPDDR5 |
| Dahili Depolama | 32 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | eMMC |
BAĞLANTILAR
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.3 |
| Konum Bilgisi | Var |
| Konum Bilgisi Özellikleri | GPS, Glonass, Galileo, BeiDou (BDS), L1+L5 Çift Frekanslı GNSS |
| SIM Desteği | Var |
| SIM Tipi | eSIM |
| İletişim Teknolojisi | 2G, 3G, 4G |
| 2G Frekansları | 850, 900, 1800, 1900 |
| 2G Özellikleri | GSM |
| 3G Frekansları | B1 (2100), B8 (900), B5 (850) |
| 3G Özellikleri | HSDPA, HSPA |
| 4G Özellikleri | LTE |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Wi-Fi | Var |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 4 (802.11 a/b/g/n), 2.4 GHz, 5 GHz |
| NFC | Var |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi | 300 mAh |
| Batarya Özellikleri | Hızlı Şarj |
| Batarya Teknolojisi | Lithium Ion |
| Şarj Biçimi | Kablosuz Şarj, Qi Kablosuz Şarj (10W) |
| Yoğun Kullanımda Batarya Ömrü | 30 sa |
| Ortalama Kullanımda Batarya Ömrü | 40 sa |
SENSÖRLER
| İvmeölçer | Var |
| Jiroskop | Var |
| Ortam Işığı Sensörü | Var |
| Pusula | Var |
| Barometre | Var |
| Altimetre | Var |
| Termometre | Var |
UYUMLULUK
| Uyumlu İşletim Sistemi | Android |
| Uyumlu İşl. Sis. Versiyonu | Android 11+ |
| Uyumlu En Az Bellek Miktarı | 1.5 GB |
TEMEL BİLGİLER
| Türü | Akıllı Saat |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Ürün Ailesi | Samsung Galaxy |
| Seri | Galaxy Watch 7 |