Samsung Galaxy Watch FE LTE
Ekran Boyutu12.00 inç
Batarya247 mAh
Wi-FiVar
NFCVar
SIM DesteğiVar
İşletim SistemiWear OS
Sensörler
Barometre
İvmeölçer
Jiroskop
Ortam Işığı Sensörü
Pusula
Bu akıllı saat kimler için uygun?
Samsung Galaxy Watch FE LTE modeli özellikle telefonsuz kullanım isteyenler, bağlantı özelliklerine önem veren kullanıcılar, spor ve açık hava aktiviteleri yapanlar, sensör özelliklerini aktif kullananlar, görüşme ve sesli komut kullanmak isteyenler için uygundur.
Samsung Galaxy Watch FE LTE Avantajları
- 12 inç ekran ile geniş görüntüleme alanı
- 1536 MB RAM ile akıcı kullanım
- 16 GB dahili depolama ile geniş alan
- Wi-Fi desteği ile kablosuz bağlantı
- NFC desteği ile temassız kullanım avantajı
- SIM desteği ile telefondan bağımsız kullanım
- Konum bilgisi desteği ile spor ve navigasyon takibi
- Hoparlör desteği ile çağrı ve medya kullanımı
- Mikrofon desteği ile görüşme ve sesli komut kullanımı
- Zengin sensör altyapısı ile gelişmiş takip özellikleri
- 330 PPI ekran yoğunluğu ile net görüntü
- 1180 MHz işlemci ile iyi donanım seviyesi
- IPX8, 5 ATM su dayanıklılığı
- IP6X toz dayanıklılığı
Dezavantajları
- 247 mAh batarya yoğun kullanımda sınırlı olabilir
Spor Modları
Bisiklet
Eliptik Bisiklet
Fitness
Koşu
Tırmanış
Yoga
Yürüyüş
Yüzme
Yüzme (Deniz)
Yüzme (Havuz)
İşletim Sistemi Seçenekleri
Android
EKRAN
| Ekran Boyutu | 1.2 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 396x396 piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 330 PPI |
| Ekran Renk Sayısı | 16M |
| Ekran Teknolojisi | Super AMOLED |
| Ekran Özellikleri | Dokunmatik, Sürekli Açık (Always-On), Çizilmeye Dirençli, Safir Kristal |
TASARIM
| Cihaz Boyu | 40.4 mm |
| Cihaz Eni | 39.3 mm |
| Cihaz Kalınlığı | 9.8 mm |
| Gövde Ağırlık | 25.9 g |
| Ekran Şekli | Daire |
| Kasa Malzemesi | Alüminyum Alaşım |
| Kordon Malzemesi | Silikon |
| Kasa Rengi | Siyah, Gümüş, Pembe Altın |
| Kordon Rengi | Siyah, Mavi, Pembe |
| Kordon Ölçüsü | 20 mm |
GENEL ÖZELLİKLER
| Kamera | Yok |
| Cihaz İşletim Sistemi | Wear OS |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Wear OS 5 (One UI 6 Watch) |
| Titreşim | Var |
| Mikrofon | Var |
| Hoparlör | Var |
| Telefon Görüşmesi | Var |
| Telefon Görüşmesi Şekli | Sim ile Saat Üzerinden |
| Toza Dayanıklılık | Var |
| Toza Dayanıklılık Özellikleri | IP6X |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Özellikleri | IPX8, 5 ATM |
| Dil Desteği | Türkçe |
| Servis ve Uygulamalar | Akıllı Bildirimler, Alarm, Müzik Çalar Kontrolü, Telefonumu Bul, Kamera Kumandası, Takvim, Dahili Medya Oynatıcı, Hatırlatıcılar, Hesap Makinesi, Saatimi/Bilekliğimi Bul, Dünya Saatleri, Zamanlayıcı, Müzik Depolama, Gelen Aramaları Yönetme, Akıllı Sesli Asistan, Arama Geçmişi, Bixby Asistan, Darbeye Dayanıklılık, Google Asistan, Güç Tasarruf Modu, MIL-STD-810H, Ses Kaydı, Sesli Mesaj, SMS Gönderme, Web Tarayıcı |
| Güvenlik ve Koruma | Acil Durum Araması (SOS), Acil Durum Bilgileri, Ekran Kilidi, Kaza Algılama, Konum Bilgisi Paylaşma |
| Sağlık ve Yaşam | Nabız (Kalp Atış Hızı) Monitörü, Kalori Takibi, Uyku Monitörü, Hareketsizlik Uyarısı, Kandaki Oksijen Seviyesi (SpO2) Monitörü, Kadın Sağlığı Takipçisi, Nefes Egzersizleri, Stres Seviyesi Gösterimi, Kan Basıncı (Tansiyon) Ölçümü, Elektriksel Kalp Monitörü (EKG/ECG), Vücut Ateş Ölçer, Biyoelektrik Empedans Analizi (BIA), Düzensiz Ritim Bildirimi, Sağlık Tavsiyesi, Su Tüketimi Takibi, Uyku Koçu, Vücut Enerjisi Durumu, Vücut Yapısı Ölçümü |
| Spor ve Aktivite | Adımsayar, Mesafe Ölçer, Aktivite Takibi ve Geçmişi, Hava Durumu, Kronometre, Çoklu Spor Modu, Sanal Antreman Partneri |
| Desteklenen Aktiviteler | Koşu, Bisiklet, Yürüyüş, Tırmanış, Yüzme, Eliptik Bisiklet, Fitness, Yoga, Yüzme (Havuz), Yüzme (Deniz) |
| Antrenman Sayısı | 100 adet |
DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Samsung Exynos W920 |
| Ana İşlemci (CPU) | ARM Cortex-A55 |
| CPU Frekansı | 1.18 GHz |
| CPU Mimarisi | 64-bit |
| CPU Üretim Teknolojisi | 5 nm |
| CPU Çekirdeği | 2 |
| Grafik İşlemci (GPU) | ARM Mali-G68 |
| Bellek (RAM) | 1.5 GB |
| Dahili Depolama | 16 GB |
| Dahili Depolama Biçimi | eMMC |
BAĞLANTILAR
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.3 |
| Konum Bilgisi | Var |
| Konum Bilgisi Özellikleri | GPS, Glonass, Galileo, BeiDou (BDS) |
| SIM Desteği | Var |
| SIM Tipi | eSIM |
| İletişim Teknolojisi | 2G, 3G, 4G |
| 2G Frekansları | 850, 900, 1800, 1900 |
| 2G Özellikleri | GSM |
| 3G Frekansları | B1 (2100), B8 (900), B5 (850) |
| 3G Özellikleri | HSDPA, HSPA |
| 4G Özellikleri | LTE |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Wi-Fi | Var |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 4 (802.11 a/b/g/n), 2.4 GHz, 5 GHz |
| NFC | Var |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi | 247 mAh |
| Batarya Özellikleri | Hızlı Şarj |
| Batarya Teknolojisi | Lithium Ion |
| Şarj Biçimi | Kablosuz Güç Paylaşımı, Kablosuz Şarj, Qi Kablosuz Şarj (5W) |
| Ortalama Kullanımda Batarya Ömrü | 40 sa |
SENSÖRLER
| İvmeölçer | Var |
| Jiroskop | Var |
| Ortam Işığı Sensörü | Var |
| Pusula | Var |
| Barometre | Var |
| Altimetre | Var |
| Termometre | Var |
UYUMLULUK
| Uyumlu İşletim Sistemi | Android |
| Uyumlu İşl. Sis. Versiyonu | Android 6.0+ |
| Uyumlu En Az Bellek Miktarı | 1.5 GB |
TEMEL BİLGİLER
| Türü | Akıllı Saat |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Ürün Ailesi | Samsung Galaxy |
| Seri | Galaxy Watch FE |