Citroen C5 Aircross 1.2 Plus
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 2,375,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Benzin / MHEV |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Citroen C5 Aircross 1.2 Plus |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1199 cc |
| Motor Gücü | 145 HP |
| Tork | 230 Nm |
| 0-100 km/s | 11.2 sn |
| Maksimum Hız | 201 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 5.4 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 55 lt |
| Ortalama Menzil | 1019 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4650 mm |
| Genişlik | 1870 mm |
| Yükseklik | 1695 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 565 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Citroen C5 Aircross 1.2 Plus fiyatı 22/05/2026 tarihinde 2.375.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 2.375.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 2.375.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- ABS, EBA, EBD, ESP
- Yokuş Kalkış Desteği (Hill hold)
- Dur & Kalk Özellikli Adaptif Hız Sabitleyici
- Aktif Şerit Takip Sistemi
- Aktif Şeritte Kalma Asistanı
- Trafik İşareti Tanıma Sistemi
- Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi
- Aktif Güvenlik Fren Sistemi
- Sürücü Dikkat Uyarı Sistemi
- Akıllı Uzun Far Asistanı
- Sürücü ve Yolcu Ön, Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Elektronik Park Freni
- Ön-Arka Park Sensörü ve 180° Arka Kamera
- Isofix Çocuk Koltuğu Bağlantıları
- Lastik Basınç Uyarı Sistemi
- Yarım Boy Stepne
- Otomatik Yanan Farlar
- Yağmur Sensörü
- Çift Bölmeli Otomatik Klima
- Gelişmiş Kabin İçi Hava Kalite Sistemi
- Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon
- Ön & Arka Sıra Kol Dayama
- Elektrokrom İç Dikiz Aynası
- Elektrikli, Isıtmalı ve Katlanır Yan Aynalar
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma
- 8 Yönlü Manuel Ayarlanabilen Sürücü Koltuğu
- 6 Yönlü Manuel Ayarlanabilen Ön Yolcu Koltuğu
- Citroen Advanced Comfort Süspansiyon Sistemi
- Citroen Advanced Comfort Koltuklar
- Metropolitan Mavi Kumaş / TEP Koltuklar
- 10" Dijital Gösterge Paneli
- 13" Dikey HD Multimedya Ekranı
- 3D Navigasyon
- Kablosuz Apple CarPlay & Android Auto
- Hoparlör Sayısı (6 adet)
- Önde 2 & Arkada 2 USB-C Bağlantı Noktası
- Bluetooth
- Elektrikli Bagaj Kapağı
- Önde ve Arkada 12V Güç Soketi
- 19" Zircon Alaşım Jantlar
- LED Ön Farlar
- Karartılmış Arka Camlar
- Gövde Rengi Tavan
Citroen C5 Aircross 1.2 Plus Avantajları
- 565 litre geniş bagaj hacmi
Dezavantajları
- 0–100 km/s hızlanma değeri sportif beklentiler için yüksek kalabilir
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Citroen C5 Aircross Diğer Versiyonları
Citroen C5 Aircross 1.2 Plus İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Citroen C5 Aircross 1.2 Plus modeli, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.