Dacia Sandero Stepway 1.2 Extreme
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 1,746,000 ₺ |
| Yakıt Türü | LPG |
| Araç Tipi | B-SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Dacia Sandero Stepway 1.2 Extreme |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 1199 cc |
| Motor Gücü | 120 HP |
| Tork | 197 Nm |
| 0-100 km/s | 10.0 sn |
| Maksimum Hız | 180 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 7.0 lt /100km |
| Yakıt Deposu | 50 lt |
| Ortalama Menzil | 714 km |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 5 Kişilik |
| Uzunluk | 4102 mm |
| Genişlik | 1853 mm |
| Yükseklik | 1535 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 328 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Dacia Sandero Stepway 1.2 Extreme fiyatı 22/05/2026 tarihinde 1.746.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 1.746.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 1.746.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Ters T imzalı LED farlar
- Otomatik yanan LED gündüz farları
- Beyaz Detaylı Ön ızgara
- Gövde Rengi Ön/arka tampon
- Megalit gri ön ve arka tampon alt koruyucuları
- Yan koruma çıkartmaları
- Starkle Gövde koruyucu parçalar
- Gövde Rengi Dış kapı kolları
- Modüler tavan barları
- 16” Tamia siyah alaşım jantlar
- Köpekbalığı anten
- Bakır rengi Havalandırma ızgaraları
- Çelik gri İç kapı kolları
- Ön konsol ve ön kapı kollarında kumaş kaplamalar
- 1/3 - 2/3 oranında katlanabilir arka koltuklar
- Yumuşak dokulu suni deri direksiyon
- Özel MicroCloud döşeme
- Extreme versiyona özel kauçuk paspaslar
- YouClip bağlantı sistemi
- Sürüş destek sistemlerini yönetmek için 'My Safety' tuşu
- Kilitlenme karşıtı fren sistemi (ABS) + Acil fren destek sistemi
- Yaya ve bisiklet algılama özellikli gelişmiş acil fren destek sistemi
- Elektronik denge kontrolü (ESC) ve Yokuş kalkış desteği
- Acil çağrı sistemi (E-Call)
- Kaza veri kaydedicisi (Olay veri kaydedicisi)
- Alkol kilidi (immobilizer) ön hazırlığı
- Trafik işareti algılama ve hız uyarısı
- Şerit değiştirme uyarısı
- Şerit takip asistanı
- Kameralı sürücü yorgunluk/dikkat uyarı sistemi (DMS)
- Acil durum kodu (Rescue Code)
- Sürücü ön hava yastığı / İptal edilebilir yolcu ön hava yastığı
- Yan ve perde hava yastıkları
- Arka park sensörü
- Geri görüş kamerası
- Ön park sensörü
- Kör nokta uyarı sistemi (BSW)
- Lastik basıncı takip sistemi
- Lastik tamir kiti
- Arka yan koltuklarda ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme sistemi
- 7” dijital gösterge ekranı
- Elektrik destekli direksiyon
- Stop & Start sistemi
- Yol bilgisayarı
- Yağmur ve far sensörleri
- Eller serbest Dacia Card sistemi
- Sesli uyarılı hız sabitleyici / hız sınırlayıcı
- Yol tutuş desteği (Extended Grip)
- Elektrikli park freni
- Kol dayamalı yüksek orta konsol ve arkada
- 1 adet USB-C girişi
- Otomatik klima
- Hareket halinde otomatik kilitlenen kapılar
- Sürücü ve yolcu tarafı elektrikli ön camlar
- Sürücü tarafı tek dokunuşlu (sıkışma engelleyicili) elektrikli cam
- Elektrikli arka camlar
- Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
- Ön tavan lambası
- Ön tarafta 1 adet 12 V soket
- Ön sis farları
- Elektrikli ayarlanabilir yan aynalar
- Media Display: 10" dokunmatik ekranlı multimedya sistemi
- Çıkarılabilir telefon tutucu
Dacia Sandero Stepway 1.2 Extreme Avantajları
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
- Bagaj hacmi aile kullanımı için sınırlı olabilir
Dacia Sandero Stepway Diğer Versiyonları
Dacia Sandero Stepway 1.2 Extreme İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Dacia Sandero Stepway 1.2 Extreme modeli, günlük ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kullanıcılar için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.