Mercedes GLB 200 Plus
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 4,350,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | B-SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Mercedes GLB 200 Plus |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 160 kW |
| Motor Gücü | 540 HP |
| Tork | 335 Nm |
| 0-100 km/s | 8.4 sn |
| Maksimum Hız | 210 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 17 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 85 kWsa |
| Ortalama Menzil | 590 km |
| Şarj Süresi | 540 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 7 Kişilik |
| Uzunluk | 4732 mm |
| Genişlik | 1861 mm |
| Yükseklik | 187 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 480 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Mercedes GLB 200 Plus fiyatı 22/05/2026 tarihinde 4.350.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 4.350.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 4.350.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- AMG Tasarım Konsepti
- AMG paspaslar
- AMG gövde tasarımı
- THERMATIC tek bölgeli otomatik klima sistemi
- Elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu
- Elektrikli ve hafızalı ön yolcu koltuğu
- Elektrikli, 4 yönlü bel desteği
- Isıtmalı ön koltuklar
- 64 renkli ambiyans aydınlatması
- Ön koltuk sırtlıklarında eşya filesi
- Asimetrik katlanır arka koltuk sırtlıkları
- Arka koltuk kol dayanağı
- İkili bardak tutucu
- Orta konsolda açılıp kapanabilir eşya gözü
- Işık ve Görüş Paketi
- EASY-PACK, elektrikli açılan ve kapanan bagaj kapağı
- LED Yüksek Performanslı Farlar
- Otomatik Uzun Far Yardımcısı
- Aktif Fren Yardımcısı
- Aktif Şerit Takip Yardımcısı
- HOLD fonksiyonuna sahip hız sabitleyici ve sınırlayıcı
- Hız Limit Yardımcısı (AB levha standartlarına göre çalışmaktadır)
- Sürücü diz hava yastığı
- Konsantrasyon kaybı yardımcısı
- Silindir Kapama Sistemi
- EQ Boost marş jeneratörü
- DYNAMIC SELECT, sürüş karakter seçim fonksiyonu
- Güçlendirilmiş fren sistemi
- Lastik basınç kontrol sistemi
- Aktif motor kaputu
- Yangın söndürücü
- 43 litre yakıt tankı
- 10.25 inç, tamamen dijital gösterge paneli
- 10.25 inç, merkezi medya ekranı
- MBUX multimedya sistemi
- Akıllı telefon entegrasyon paketi
- Apple CarPlay
- Android Auto
- MBUX gelişmiş fonksiyonları
- Dokunmatik kumanda paneli
- TR navigasyon ön hazırlığı
- Ön koltuklar için kablosuz cep telefonu şarj fonksiyonu
- Park Paketi, Geri görüş kamerası ile
- Geri görüş kamerası
- PARKTRONIC, Aktif Park Yardımcısı
- Ayna Paketi
- Otomatik kararan iç dikiz aynası
- Elektrikli katlanır dış dikiz aynaları
- KEYLESS-GO Konfor Paketi
- KEYLESS-GO
- Kör Nokta Yardımcısı
Mercedes GLB 200 Plus Avantajları
- 540 HP motor gücü ile güçlü performans
- 335 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 7 koltuklu yapısı ile geniş aileler için uygun
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Mercedes GLB 200 Plus İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Mercedes GLB 200 Plus modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, performans odaklı sürüş isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.