Peugeot 5008 GT
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 3,644,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | SUV |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Peugeot 5008 GT |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 157 kW |
| Motor Gücü | 210 HP |
| Tork | 345 Nm |
| 0-100 km/s | 9.7 sn |
| Maksimum Hız | 170 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 19.0 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 73 kWsa |
| Ortalama Menzil | 454 km |
| Şarj Süresi | 270 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 7 Kişilik |
| Uzunluk | 4790 mm |
| Genişlik | 1890 mm |
| Yükseklik | 1730 mm |
| Boş Ağırlık | - kg |
| Bagaj Hacmi | 748 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Peugeot 5008 GT fiyatı 22/05/2026 tarihinde 3.644.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 3.644.000 TL olmuştur.
Bu süreçte aracın fiyatı belirgin bir değişiklik göstermemiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 22-05-2026 | 3.644.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- Elektronik denge programı ESP, Patinaj önleyici ASR
- Hill Holder (Yokuşta geri kaymayı önleyici sistem)
- Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları (Yolcu tarafı kapatılabilir)
- Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları
- Perde hava yastıkları
- 3. Sıra perde hava yastıkları
- Ön yolcu ve arka koltuklarda ISOFIX bağlantıları
- Ön/Arka emniyet kemeri uyarısı
- Aktif şerit takip sistemi
- Adaptif Cruise Control, Dur & Kalk fonksiyonlu
- Şerit konumlandırma asistanı
- Sürücü dikkat uyarısı (3. seviye)
- Güvenli takip mesafesi uyarısı
- Kör nokta uyarı sistemi
- Geliştirilmiş trafik işaretleri tanıma sistemi
- Akıllı far sistemi (Aktif uzun far)
- Aktif tam durdurma güvenlik freni
- 7 Koltuk kapasitesi (3. sıra gizlenebilir ve çıkartılabilir koltuklar)
- Ön koltukların arkasında açılır masalar
- Çift kapaklı orta kol dayama
- Saten krom kokpit ve kapı detayları
- Orta konsol ön bölümü mavi ambiyans aydınlatması
- Dijital gösterge paneli altı mavi ambiyans aydınlatması
- Ambiyans aydınlatma paketi
- Saten krom piyano tuşları
- GT logolu deri direksiyon
- Greval Alcantara® ön panel ve kapı kaplamaları
- Deri / Alcantara GT koltuk döşemesi (Parçalı deri)
- Alüminyum pedallar ve ön kapı eşikleri kaplama
- Siyah iç tavan kaplaması
- Radyo, MP3, USB bağlantısı, 6 hoparlör, Bluetooth
- Mirror Screen (Android AutoTM & Apple CarplayTM)
- 3x12V soket
- Kapasitif 10" dokunmatik ekran ve 3D Navigasyon sistemi
- Sesli komut sistemi
- FOCAL® Hi-Fi ses sistemi (515 Watt - 10 hoparlör)
- 12.3" Onyx tipi dijital gösterge paneli
- Elektromekanik park freni
- Elektrikli, otomatik katlanır, LED giriş aydınlatmalı aynalar
- Statik viraj aydınlatmalı Full LED farlar
- Dönüş sinyali entegreli LED gündüz farları
- Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
- Ön & arka park sensörü
- Geri görüş kamerası
- Ön görüş kamerası, çevresel görüş
- Otomatik park sistemi
- Çift bölgeli tam otomatik klima
- Çerçevesiz elektrokrom dikiz aynası
- Yağmur ve far sensörü & Otomatik follow-me home aydınlatma
- Yükseklik ayarlı yolcu koltuğu
- Öne yatırılabilir yolcu koltuğu
- Isıtmalı sürücü ve ön yolcu koltukları
- 8 yön ayarlanabilir / Hafızalı / Isıtmalı / baldır destekli / Masaj fonksiyonlu Sürücü koltuğu
- Hafızalı / Isıtmalı / baldır destekli / Masaj fonksiyonlu Yolcu koltuğu
- Krom arka tampon çıtası
- Parlak siyah bagaj şeridi
- Gövde rengi arka spoiler
- Gövde koruma parçaları (Çamurluk - Kapı altları - Ön/Arka
- Metal yan korumalar
- Krom egzoz çıkışları ve yan cam alt çerçevesi
- Karartılmış arka camlar
- Black Diamond parlak siyah tavan, siyah A sütunu ve
- Panoramik açılır cam tavan ve elektrikli tavan perdesi
- Tavan Barları
- 18" 'Los Angeles' Alüminyum alaşımlı jantlar
- 19" 'San Francisco' Alüminyum alaşımlı jantlar
Peugeot 5008 GT Avantajları
- 210 HP motor gücü ile güçlü performans
- 345 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 748 litre geniş bagaj hacmi
- 7 koltuklu yapısı ile geniş aileler için uygun
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
Peugeot 5008 Diğer Versiyonları
Peugeot 5008 GT İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Peugeot 5008 GT modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, performans odaklı sürüş isteyenler, aile kullanımı ve uzun yolculuklar yapanlar, yüksek sürüş pozisyonu ve geniş iç hacim isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.