Dell Alienware 16 Aurora AC16250-C71615U56N020
108.102 TL
Ekran Boyutu16.0 İnç
RAM (Bellek)64
Islemci ModeliIntel Core 7 240H
Ses Çıkış Gücü (RMS)Windows 11 Pro W
Dell Alienware 16 Aurora AC16250-C71615U56N020 Satıcı Fiyatları
108.103 TL Ücretsiz Kargo 2 saat önce
110.999 TL Ücretsiz Kargo 1 saat önce
113.409 TL Ücretsiz Kargo 16 dk önce
119.237 TL Ücretsiz Kargo 1 saat önce
İlk Fiyat 106.913 TL
Güncel Fiyat 108.102 TL
Fiyat Değişimi %1.1 artış
Son Güncelleme 06/05/2026
Fiyat Geçmişi
Bu laptop kimler için uygun?
Dell Alienware 16 Aurora AC16250-C71615U56N020 Avantajları
  • 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
  • 64 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
  • 10 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
  • DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
  • 2000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
  • Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
  • 120 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
  • 300 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
  • HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
  • Bluetooth 5.4 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
  • Düşük kontrast ve renkler
GENEL BİLGİLER
Ürün TipiLaptop
Ürün AmacıOyun
Ürün AilesiDell Alienware 16
Ürün SerisiAlienware 16 Aurora AC16250
İşletim SistemiWindows 11 Pro
EKRAN
Ekran Boyutu16.0 İnç
Ekran Çözünürlüğü2560 x 1600 Piksel
Ekran Çözünürlük BiçimiQHD
Ekran Yenileme Hızı120 Hz
Ekran Parlaklığı300 Nit
Panel TipiWVA (LED)
Ekran En Boy Oranı16:9
Yansımasız Mat EkranVar
Düşük Mavi IşıkVar
Ekran Diğer Özellikler%100 sRGB, TÜV Rheinland Low Blue Light
TASARIM
Genişlik356.98 mm
Derinlik265.43 mm
Kalınlık18.61 mm
Ağırlık2.49 kg
RenkSiyah
Gövde MalzemesiPC + ABS
İŞLEMCİ
İşlemci MarkasıIntel
İşlemci SerisiIntel Core 7
İşlemci ModeliIntel Core 7 240H
İşlemci Temel Frekans2.50 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans5.20 GHz
Verimlilik Çek.Düşük Frekans1.80 GHz
Verimlilik Çek.Turbo Frekans4.00 GHz
İşlemci Çıkış Yılı2024
İşlemci Çekirdeği10 Adet
İşlemci Çekirdek Detayları4 x Verimlilik Çekirdeği, 6 x Performans Çekirdeği
Sanal Çekirdek16 Adet
İşlemci Önbellek24 MB
Transistör Mesafesi10 nm
BELLEK
Bellek (RAM)64 GB
Bellek Frekansı5600 MHz
Bellek TürüDDR5
Toplam Bellek Yuvası2 Adet
Arttırılabilir BellekVar
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
Sabit Disk (SSD)Var
Sabit Disk (SSD) Boyutu2 TB
Sabit Disk (SSD) TipiNVMe M.2 (PCIe 4.0)
Depolama Desteği2 x M.2 2230
HARİCİ GRAFİK
Harici Grafik İşlemcisi (GPU)Var
GPU MarkasıNVIDIA
GPU SerisiNVIDIA GeForce RTX
GPU ModeliNVIDIA GeForce RTX 5060
GPU Çekirdek Hızı1455 MHz
GPU Azami Çekirdek Hızı2497 MHz
GPU Transistör Mesafesi3 nm
GPU Bellek TürüGDDR7
GPU Bellek Arayüzü128 bit
GPU Çıkış Yılı2025 2.Çeyrek
GPU Bellek Miktarı8 GB
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
USB 3.xVar
USB 3.x Adedi2
USB 3.x Özellikleri2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
USB Type-CVar
USB Type-C Adedi2
USB Type-C ÖzellikleriDisplay Port, Power Delivery, USB-C 3.2 2 (10 Gbps)
HDMIVar
HDMI VersiyonuHDMI 2.1
Ethernet (LAN/RJ45)Var
Ethernet ÖzellikleriGigabit (10/100/1000 Mbps)
BluetoothVar
Bluetooth Özellikleri5.4
Wi-Fi TeknolojisiWi-Fi 7 (802.11be)
Wi-Fi Diğer Özellikler2x2 MIMO
PİL & DİĞER
Kamera ÖzellikleriFHD RGB, 720p
Klavye Arka AydınlatmasıVar
Pil Gücü96.0 Wh
Pil Hücre Sayısı6 Hücreli
Hızlı Şarj ÖzelliğiVar
DAHİLİ GRAFİK
Dahili Grafik ModeliIntel Graphics
Dahili Grafik Azami Frekans1.55 GHz