HP OMEN MAX Gaming 16-ak0005nta49 (BQ1Y0EAA49)
109.252 TL
Ekran Boyutu16.0 İnç
RAM (Bellek)16
Islemci ModeliAMD Ryzen AI 9 HX 375
Ses Çıkış Gücü (RMS)Windows 10 Pro W
HP OMEN MAX Gaming 16-ak0005nta49 (BQ1Y0EAA49) Satıcı Fiyatları
HP Omen Max 16-AK0005NTA49 AMD Ryzen AI 9 HX 375 16GB 512GB SSD RTX5070Ti Windows 10 Pro 16u0022 Wuxga 165Hz 400Nit IPS BQ1Y0EAA49 En Ucuz Satıcı: AREZ TEKNOLOJİ
109.252 TL Ücretsiz Kargo 54 dk önce
HP Omen Max 16-AK0005NTA49 AMD Ryzen AI 9 HX 375 16GB 512GB SSD RTX5070Ti Windows 10 Pro 16u0022 Wuxga 165Hz 400Nit IPS Taşınabilir Bilgisayar BQ1Y0EAA49 Satıcı: Arez Teknoloji
116.040 TL Ücretsiz Kargo 30 dk önce
Hp Omen Max 16-AK0005NTA49 Amd Ryzen Aı 9 Hx 375 16GB 512GB SSD RTX5070TI Windows 10 Pro 16u0022 Wuxga 165Hz 400NIT IPS Taşınabilir Bilgisayar BQ1Y0EAA49 - 512 GB - 16 GB Satıcı: Arez Teknoloji
116.293 TL Ücretsiz Kargo 1 saat önce
117.434 TL Ücretsiz Kargo 24 dk önce
İlk Fiyat 100.606 TL
Güncel Fiyat 109.252 TL
Fiyat Değişimi %8.6 artış
Son Güncelleme 06/05/2026
Fiyat Geçmişi
Bu laptop kimler için uygun?
HP OMEN MAX Gaming 16-ak0005nta49 (BQ1Y0EAA49) Avantajları
  • 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
  • 16 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
  • 12 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
  • DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
  • Ayrı GPU ile grafik ve oyun performansı güçlü
  • 165 Hz yenileme hızı ile akıcı görseller
  • 400 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
  • IPS panel ile geniş görüş açıları
  • HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
  • Bluetooth 5.4 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
  • 512 GB SSD, büyük dosyalar için sınırlı depolama
GENEL BİLGİLER
Ürün TipiLaptop
Ürün AmacıOyun
Ürün AilesiHP OMEN MAX Gaming
Ürün Serisi16-ak000
İşletim SistemiWindows 10 Pro
EKRAN
Ekran Boyutu16.0 İnç
Ekran Çözünürlüğü1920 x 1200 Piksel
Ekran Çözünürlük BiçimiFHD+
Ekran Yenileme Hızı165 Hz
Ekran Parlaklığı400 Nit
Panel TipiIPS (LED)
Ekran En Boy Oranı16:10
Yansımasız Mat EkranVar
Düşük Mavi IşıkVar
Değişken Yenileme Hızı ÖzellikleriAMD FreeSync Premium
Ekran Diğer Özelliklerİnce Çerçeve, %100 sRGB, 3 ms Tepki Süresi
TASARIM
Genişlik356.5 mm
Derinlik269.0 mm
Kalınlık24.8 mm
Ağırlık2.68 kg
RenkSiyah
Gövde MalzemesiAlüminyum (Alt)
İŞLEMCİ
İşlemci MarkasıAMD
İşlemci SerisiRyzen AI 9
İşlemci ModeliAMD Ryzen AI 9 HX 375
İşlemci Temel Frekans3.3 GHz
İşlemci Artırılmış Frekans5.1 GHz
Verimlilik Çek.Düşük Frekans2.00 GHz
İşlemci Çekirdeği12 Adet
İşlemci Çekirdek Detayları4x Zen 5, 8x Zen 5c
Sanal Çekirdek24 Adet
İşlemci Önbellek24 MB
Isı Yayma Kapasitesi (TDP)54.0 W
SİNİRSEL İŞLEMCİ (NPU)
NPU (Sinirsel İşlem Birimi) AdıAMD Ryzen AI
NPU TOPS (Int8)55
BELLEK
Bellek (RAM)16 GB
Bellek Frekansı5600 MHz
Bellek TürüDDR5
Toplam Bellek Yuvası2 Adet
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
Sabit Disk (SSD)Var
Sabit Disk (SSD) Boyutu512 GB
Sabit Disk (SSD) TipiNVMe M.2 (PCIe 4.0)
HARİCİ GRAFİK
Harici Grafik İşlemcisi (GPU)Var
GPU MarkasıNVIDIA
GPU SerisiNVIDIA GeForce RTX
GPU ModeliNVIDIA GeForce RTX 5070 Ti
GPU Çekirdek Hızı1447 MHz
GPU Azami Çekirdek Hızı2220 MHz
GPU Transistör Mesafesi4 nm
GPU Bellek TürüGDDR7
GPU Bellek Arayüzü192 bit
GPU Çıkış Yılı2025 1. Çeyrek
GPU Bellek Miktarı12 GB
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
USB 3.xVar
USB 3.x Adedi2
USB 3.x Özellikleri10 Gbps Veri Aktarım Hızı
USB Type-CVar
USB Type-C Adedi2
USB Type-C İle Hızlı ŞarjVar
USB Type-C Hızlı Şarj ÖzellikleriPower Delivery
HDMIVar
HDMI VersiyonuHDMI 2.1
Ethernet (LAN/RJ45)Var
Ethernet Özellikleri2.5 Gbps
BluetoothVar
Bluetooth Özellikleri5.4
Wi-Fi TeknolojisiWi-Fi 7 (802.11be)
PİL & DİĞER
Klavye Arka AydınlatmasıVar
Klavye ÖzellikleriBağımsız RGB Aydınlatmalı Tuşlar, Tüm Tuşlara Aynı Anda Basabilme
Pil Gücü83.0 Wh
Pil Hücre Sayısı6 Hücreli
Pil ÖzellikleriLi-Po (Lityum-Polimer), 30 Dakikada Yaklaşık %50 Şarj
Hızlı Şarj ÖzelliğiVar
DAHİLİ GRAFİK
Dahili Grafik ModeliAMD Radeon 890M
Dahili Grafik Temel Frekans2900 MHz