Lenovo Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi707
Bu laptop kimler için uygun?
Lenovo Thinkpad E16 G2 21MA003MTX Zi707 Avantajları
- 16" geniş ekran ile çoklu görev ve üretim için ideal
- 48 GB RAM ile multitasking performansı güçlü
- 12 çekirdek CPU ile yüksek işlem gücü
- DDR5 RAM ile yüksek hızlı performans
- 1000 GB SSD ile geniş ve hızlı depolama
- 300 nit ekran parlaklığı ile dış mekân görüşü iyi
- IPS panel ile geniş görüş açıları
- HDMI 2.1 ile çok yüksek çözünürlük destekli bağlantı
- Bluetooth 5.3 ile hızlı kablosuz bağlantı
Dezavantajları
- 60 Hz ekran yenileme hızı günümüz standartlarına göre düşük
GENEL BİLGİLER
| Ürün Kodları | 21MA003MTXF18, 21MA008YTX 005 |
| Ürün Tipi | Notebook |
| Ürün Amacı | İş/Mobil |
| Ürün Ailesi | Lenovo ThinkPad |
| Ürün Serisi | ThinkPad E16 (2. Nesil) |
| İşletim Sistemi | FreeDOS |
EKRAN
| Ekran Boyutu | 16 İnç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1920 x 1200 Piksel |
| Ekran Çözünürlük Biçimi | FHD+ |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz |
| Ekran Parlaklığı | 300 Nit |
| Panel Tipi | IPS (LED) |
| Ekran En Boy Oranı | 16:10 |
| Yansımasız Mat Ekran | Var |
| Düşük Mavi Işık | Var |
| Ekran Diğer Özellikler | %45 NTSC, TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık Sertifikası (Yazılımsal) |
TASARIM
| Genişlik | 356.1 mm |
| Derinlik | 247.7 mm |
| Kalınlık | 19.85 mm |
| Ağırlık | 1.81 kg |
| Renk | Siyah |
| Gövde Malzemesi | Alüminyum |
İŞLEMCİ
| İşlemci Markası | Intel |
| İşlemci Serisi | Intel Core Ultra 5 |
| İşlemci Modeli | Intel Core Ultra 5 125U |
| İşlemci Temel Frekans | 1.30 GHz |
| İşlemci Artırılmış Frekans | 4.30 GHz |
| Verimlilik Çek.Düşük Frekans | 0.80 GHz |
| Verimlilik Çek.Turbo Frekans | 3.60 GHz |
| Düşük Güç Çek.Düşük Frekans | 0.70 GHz |
| Düşük Güç Çek.Turbo Frekans | 2.10 GHz |
| İşlemci Çıkış Yılı | 2023 |
| İşlemci Çekirdeği | 12 Adet |
| Sanal Çekirdek | 14 Adet |
| İşlemci Önbellek | 12 MB |
| Transistör Mesafesi | 7 nm |
BELLEK
| Bellek (RAM) | 48 GB |
| Bellek Frekansı | 5600 MHz |
| Bellek Türü | DDR5 |
| Mevcut Bellek Düzeni | 32 GB + 16 GB |
| Toplam Bellek Yuvası | 2 Adet |
| Arttırılabilir Bellek | Var |
| Azami Bellek Desteği | 64 GB |
DEPOLAMA & OPTİK SÜRÜCÜ
| Sabit Disk (HDD) | Yok |
| Sabit Disk (SSD) | Var |
| Sabit Disk (SSD) Boyutu | 1 TB |
| Sabit Disk (SSD) Tipi | NVMe M.2 (PCIe 4.0) |
| Depolama Desteği | 2 x M.2 2242 SSD (1TB) |
HARİCİ GRAFİK
| Harici Grafik İşlemcisi (GPU) | Yok |
BAĞLANTILAR & ARAYÜZLER
| USB 3.x | Var |
| USB 3.x Adedi | 2 |
| USB 3.x Özellikleri | USB 3.2 Gen1 (Always on) |
| USB Type-C | Var |
| USB Type-C Adedi | 2 |
| USB Type-C İle Hızlı Şarj | Var |
| USB Type-C Hızlı Şarj Özellikleri | Power Delivery 3.0 |
| HDMI | Var |
| HDMI Versiyonu | HDMI 2.1 |
| HDMI Özellikleri | 4K @ 60Hz |
| Ethernet (LAN/RJ45) | Var |
| Ethernet Özellikleri | Gigabit (10/100/1000 Mbps) |
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Özellikleri | 5.3 |
| Wi-Fi Teknolojisi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
PİL & DİĞER
| Kart Okuyucu | Yok |
| Parmak İzi Okuyucu | Var |
| Klavye Arka Aydınlatması | Var |
| Diğer Özellikler | audio by HARMAN, Dolby Atmos Ses, Güvenilir Platform Modülü (TPM 2.0), 2 x 2W Hoparlör |
| Pil Gücü | 57.0 Wh |
| Pil Özellikleri | Li-Po (Lityum-Polimer), Tümleşik, USB-C® (3-pin) |
| Hızlı Şarj Özelliği | Var |
| Darbelere Dayanıklılık | Var |
| Dayanıklılık Standardı | MIL-STD-810H |
DAHİLİ GRAFİK
| Dahili Grafik Modeli | Intel Graphics |
| Dahili Grafik Azami Frekans | 1.85 GHz |