Xiaomi Watch 5
Ekran Boyutu154.00 inç
Batarya930 mAh
Wi-FiVar
NFCVar
SIM DesteğiYok
İşletim SistemiAndroid Wear
Sensörler
Barometre
İvmeölçer
Jiroskop
Ortam Işığı Sensörü
Pusula
Bu akıllı saat kimler için uygun?
Xiaomi Watch 5 modeli özellikle bağlantı özelliklerine önem veren kullanıcılar, spor ve açık hava aktiviteleri yapanlar, sensör özelliklerini aktif kullananlar, uzun pil ömrü arayanlar, görüşme ve sesli komut kullanmak isteyenler için uygundur.
Xiaomi Watch 5 Avantajları
- 154 inç ekran ile geniş görüntüleme alanı
- 930 mAh batarya ile güçlü pil kapasitesi
- 2048 MB RAM ile akıcı kullanım
- 32 GB dahili depolama ile geniş alan
- Wi-Fi desteği ile kablosuz bağlantı
- NFC desteği ile temassız kullanım avantajı
- Konum bilgisi desteği ile spor ve navigasyon takibi
- Hoparlör desteği ile çağrı ve medya kullanımı
- Mikrofon desteği ile görüşme ve sesli komut kullanımı
- Zengin sensör altyapısı ile gelişmiş takip özellikleri
- 312 PPI ekran yoğunluğu ile net görüntü
- 5 ATM su dayanıklılığı
Dezavantajları
- SIM desteği bulunmuyor
Spor Modları
Basketbol
Bisiklet
Dans
Dövüş Sporları
Eliptik Bisiklet
Fitness
Futbol
İp Atlama
Jimnastik/Serbest Stil
Kayak
Koşu
Kuvvet Egzersizleri
Paten/Buz Pateni
Tenis
Tırmanış
Yürüyüş
Yüzme (Deniz)
Yüzme (Havuz)
İşletim Sistemi Seçenekleri
Android
iOS
EKRAN
| Ekran Boyutu | 1.54 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 480x480 piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 312 PPI |
| Azami Parlaklık | 1500 nit |
| Ekran Renk Sayısı | Renkli |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Özellikleri | Dokunmatik, Çizilmeye Dirençli, Safir Kristal, 60Hz |
TASARIM
| Cihaz Boyu | 47 mm |
| Cihaz Eni | 47 mm |
| Cihaz Kalınlığı | 12.3 mm |
| Gövde Ağırlık | 56 g |
| Ekran Şekli | Daire |
| Kasa Malzemesi | Paslanmaz Çelik |
| Kordon Malzemesi | Floroelastomer / Kauçuk |
| Kasa Rengi | Siyah, Gümüş |
| Kordon Rengi | Siyah, Yeşil |
GENEL ÖZELLİKLER
| Kamera | Yok |
| Cihaz İşletim Sistemi | Android Wear |
| Titreşim | Var |
| Mikrofon | Var |
| Hoparlör | Var |
| Telefon Görüşmesi | Var |
| Telefon Görüşmesi Şekli | Bluetooth ile Telefon Üzerinden |
| Toza Dayanıklılık | Yok |
| Suya Dayanıklılık | Var |
| Suya Dayanıklılık Özellikleri | 5 ATM |
| Dil Desteği | Türkçe |
| Servis ve Uygulamalar | Akıllı Bildirimler, Alarm, Müzik Çalar Kontrolü, Telefonumu Bul, Kamera Kumandası, Takvim, Hatırlatıcılar, Navigasyon (Harita), Dünya Saatleri, Zamanlayıcı, Gelen Aramaları Yönetme, Aydınlatma (Flashlight), El Hareketleri ile Cihaz Kontrolü, Google Gemini Asistan, Güç Tasarruf Modu, Ses Kaydı |
| Sağlık ve Yaşam | Nabız (Kalp Atış Hızı) Monitörü, Kalori Takibi, Uyku Monitörü, Hareketsizlik Uyarısı, Kandaki Oksijen Seviyesi (SpO2) Monitörü, Kadın Sağlığı Takipçisi, Nefes Egzersizleri, Stres Seviyesi Gösterimi, Düzensiz Ritim Bildirimi |
| Spor ve Aktivite | Adımsayar, Mesafe Ölçer, Aktivite Takibi ve Geçmişi, Hava Durumu, Kronometre, Çoklu Spor Modu, Geri Sayım Sayacı, Rota (Parkur) Takibi |
| Desteklenen Aktiviteler | Koşu, Bisiklet, Yürüyüş, Tırmanış, Eliptik Bisiklet, Fitness, Tenis, Basketbol, Futbol, Yüzme (Havuz), Kayak, Yüzme (Deniz), İp Atlama, Kuvvet Egzersizleri, Dövüş Sporları, Dans, Paten/Buz Pateni, Jimnastik/Serbest Stil |
| Antrenman Sayısı | 150 adet |
DONANIM
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 |
| Ana İşlemci (CPU) | Bestechnic BES2800 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4 nm |
| Bellek (RAM) | 2 GB |
| Dahili Depolama | 32 GB |
BAĞLANTILAR
| Bluetooth | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 |
| Konum Bilgisi | Var |
| Konum Bilgisi Özellikleri | GPS, Glonass, Galileo, BeiDou (BDS), Michibiki (QZSS), L1+L5 Çift Frekanslı GNSS |
| SIM Desteği | Yok |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Wi-Fi | Var |
| Wi-Fi Özellikleri | 2.4 GHz |
| NFC | Var |
BATARYA
| Batarya Kapasitesi | 930 mAh |
| Batarya Teknolojisi | Silisyum Karbon |
| Şarj Biçimi | Manyetik Şarj |
| Yoğun Kullanımda Batarya Ömrü | 96 sa |
| Az Kullanımda Batarya Ömrü | 6 gün |
| Bekleme Süresi | 18 gün |
SENSÖRLER
| İvmeölçer | Var |
| Jiroskop | Var |
| Ortam Işığı Sensörü | Var |
| Pusula | Var |
| Barometre | Var |
| Diğer Sensörler | EMG (Elektromiyografi) Sensörü |
UYUMLULUK
| Uyumlu İşletim Sistemi | Android, iOS |
TEMEL BİLGİLER
| Türü | Akıllı Saat |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Ürün Ailesi | Xiaomi Watch |
| Seri | Xiaomi Watch 5 |