Kia EV9 GT-Line 7K
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 7,620,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | Sedan |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Kia EV9 GT-Line 7K |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 283 kW |
| Motor Gücü | 384 HP |
| Tork | 700 Nm |
| 0-100 km/s | 5.3 sn |
| Maksimum Hız | 200 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 22.8 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 99.8 kWsa |
| Ortalama Menzil | 505 km |
| Şarj Süresi | 630 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 7 Kişilik |
| Uzunluk | 5015 mm |
| Genişlik | 1980 mm |
| Yükseklik | 1780 mm |
| Boş Ağırlık | 2569 kg |
| Bagaj Hacmi | 312 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Kia EV9 GT-Line 7K fiyatı 06/01/2026 tarihinde 7.630.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 7.620.000 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %0.1 düşüş göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 7.630.000 TL |
| 22-05-2026 | 7.620.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- 21" alüminyum alaşım jantlar
- Lastik bakım kiti (TMK)
- Adaptif LED ön farlar
- LED gündüz farları
- Otomatik yanan farlar
- LED arka stop lambaları
- LED arka sis farları
- Katlanabilir dijital yan aynalar
- Yan aynalar üzerinde sinyal lambaları
- Elektrikli kapı kolları
- Elektrikli açılabilir sunroof ve Panoramik cam tavan
- Tavan Rayı
- Ön park sensörü
- Arka park sensörü
- Spoiler
- Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
- Parmak izi tanıma sistemi
- Direksiyona entegre elektronik vites
- Sürüş modu seçimi
- Deri direksiyon simidi
- Yağmur sensörü
- Deri direksiyon simidi
- Yükseklik ve derinlik ayarlı, elektrikli direksiyon
- Direksiyondan kumandalı multimedya sistemi
- Direksiyondan kumandalı rejeneratif frenleme kulakçıkları
- Isıtmalı direksiyon simidi
- Deri koltuklar
- Yükseklik ayarlı sürücü ve ön yolcu koltuğu
- Elektrikli sürücü ve ön yolcu koltuğu
- Hafızalı sürücü koltuğu
- Elektrikli, ayarlanabilir sürücü ve yolcu bel desteği
- 270° Dönebilen 2. sıra koltuklar
- Relaxation özellikli ön koltuklar
- Relaxation özellikli 2. sıra koltuklar
- Isıtmalı ön koltuklar
- Soğutmalı ön koltuklar
- Isıtmalı arka koltuklar
- Soğutmalı arka koltuklar
- Smart koltuk cepleri
- Ön kol dayama
- 5,3" Dokunmatik klima kontrol ünitesi
- 3 Bölgeli otomatik klima
- 12,3" Supervision gösterge bilgi ekranı
- Head Up Display
- 12,3" dokunmatik ekranlı multimedya eğlence sistemi
- Apple Carplay & Android Auto desteği
- Çevre görüş kamera sistemi (SVM)
- Navigasyon sistemi
- Meridian marka ses sistemi
- 14 adet hoparlör
- Bluetooth (Sesli Kontrol Sistemi)
- USB girişi
- Arka koltuklar için USB girişi
- Kablosuz şarj sistemi (Wireless Charger)
- Ön konsolda bardak tutucular
- LED aydınlatmalı sürücü ve yolcu makyaj aynası
- Dijital dikiz aynası
- Ambiyans aydınlatma
- Tek dokunma ile açılıp kapanabilen, sıkışmayı engelleyen ön ve arka camlar
- Karartılmış arka camlar
- Elektrikli park freni
- Elektrikli ve hafızalı bagaj kapağı
- Bagaj perdesi
- Silecek suyu uyarısı
- Metal pedal
- Isı pompası
- Stop & Go özellikli Akıllı hız sabitleyici (Smart Cruise Control)
- Ön çarpışma engelleme asistanı (FCA 2.0) (Kavşak dönüş desteği)
- Arka çapraz trafik çarpışma önleme asistanı (RCCA)
- Kör nokta çarpışma önleme asistanı (BCA)
- Kör nokta görüntüleme asistanı (BVM)
- Arka park çarpışma önleme asistanı (PCA)
- Şerit takip asistanı (LFA 2.0)
- Şeritte kalma asistanı (LKA)
- Akıllı hız limiti asistanı (ISLA)
- Park yardım özellikli uzaktan akıllı park asistanı (RSPA)
- ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları
- Sürücü ve ön yolcu hava yastığı
- Yan ve perde hava yastıkları
- Orta konsol hava yastığı
- Arka yolcu & eşya uyarısı
- Çocuk güvenlik kilidi
- Motor kilitleme sistemi (Immobilizer)
- HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi)
- ESC (Elektronik Dengeleme Programı)
- TPMS (Lastik Basınç İzleme Sistemi)
- ABS fren sistemi
Kia EV9 GT-Line 7K Avantajları
- 384 HP motor gücü ile güçlü performans
- 700 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 0–100 km/s 5.3 sn hızlanma ile seri sürüş
- 7 koltuklu yapısı ile geniş aileler için uygun
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
- Bagaj hacmi aile kullanımı için sınırlı olabilir
Kia EV9 Hakkındaki İnceleme Videoları
Kia EV9 Diğer Versiyonları
Kia EV9 GT-Line 7K İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Kia EV9 GT-Line 7K modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, performans odaklı sürüş isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.