Kia EV9 Prestige
| Genel Bilgiler | |
| Model Yılı | 2026 |
| Fiyat | 6,290,000 ₺ |
| Yakıt Türü | Elektrik |
| Araç Tipi | Sedan |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Resmi Site | Kia EV9 Prestige |
| Motor ve Performans | |
| Silindir Hacmi | 149 kW |
| Motor Gücü | 203 HP |
| Tork | 350 Nm |
| 0-100 km/s | 9.4 sn |
| Maksimum Hız | 185 km/s |
| Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Tüketim | ~ 20.2 kWh /100km |
| Yakıt Deposu | 99.8 kWsa |
| Ortalama Menzil | 563 km |
| Şarj Süresi | 630 dk |
| Boyutlar | |
| Koltuk Sayısı | 7 Kişilik |
| Uzunluk | 5010 mm |
| Genişlik | 1980 mm |
| Yükseklik | 1750 mm |
| Boş Ağırlık | 2426 kg |
| Bagaj Hacmi | 312 lt |
Fiyat Değişimi Analizi
Kia EV9 Prestige fiyatı 06/01/2026 tarihinde 6.360.000 TL seviyesindeyken, 22/05/2026 itibarıyla 6.290.000 TL olmuştur.
Bu süreçte fiyat yaklaşık %1.1 düşüş göstermiştir. Fiyat değişimi; döviz kuru, stok durumu ve yeni donanım güncellemeleri gibi faktörlere bağlı olabilir.
| Tarih | Fiyat |
|---|---|
| 06-01-2026 | 6.360.000 TL |
| 22-05-2026 | 6.290.000 TL |
Fiyat Geçmişi
Bu modelin Türkiye satış fiyatı zaman içerisinde değişiklik göstermiştir. Aşağıda son döneme ait fiyat geçmişini görebilirsiniz.
- 19" alüminyum alaşım jantlar
- Lastik bakım kiti (TMK)
- Adaptif LED ön farlar
- LED gündüz farları
- Otomatik yanan farlar
- LED arka stop lambaları
- LED arka sis farları
- Yan aynalar üzerinde sinyal lambaları
- Elektrikli kapı kolları
- Elektrikli açılabilir sunroof ve Panoramik cam tavan
- Tavan Rayı
- Ön park sensörü
- Arka park sensörü
- Spoiler
- Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
- Parmak izi tanıma sistemi
- Direksiyona entegre elektronik vites
- Sürüş modu seçimi
- Deri direksiyon simidi
- Yağmur sensörü
- Deri direksiyon simidi
- Yükseklik ve derinlik ayarlı, elektrikli direksiyon
- Direksiyondan kumandalı multimedya sistemi
- Direksiyondan kumandalı rejeneratif frenleme kulakçıkları
- Isıtmalı direksiyon simidi
- Deri koltuklar
- Yükseklik ayarlı sürücü ve ön yolcu koltuğu
- Elektrikli sürücü ve ön yolcu koltuğu
- Hafızalı sürücü koltuğu
- Elektrikli, ayarlanabilir sürücü ve yolcu bel desteği
- Relaxation özellikli ön koltuklar
- Isıtmalı ön koltuklar
- Soğutmalı ön koltuklar
- Isıtmalı arka koltuklar
- Soğutmalı arka koltuklar
- Smart koltuk cepleri
- Ön kol dayama
- 5,3" Dokunmatik klima kontrol ünitesi
- 3 Bölgeli otomatik klima
- 12,3" Supervision gösterge bilgi ekranı
- Head Up Display
- 12,3" dokunmatik ekranlı multimedya eğlence sistemi
- Apple Carplay & Android Auto desteği
- Çevre görüş kamera sistemi (SVM)
- Navigasyon sistemi
- Bluetooth (Sesli Kontrol Sistemi)
- USB girişi
- Arka koltuklar için USB girişi
- Kablosuz şarj sistemi (Wireless Charger)
- Ön konsolda bardak tutucular
- LED aydınlatmalı sürücü ve yolcu makyaj aynası
- Ambiyans aydınlatma
- Tek dokunma ile açılıp kapanabilen, sıkışmayı engelleyen ön ve arka camlar
- Karartılmış arka camlar
- Elektrikli park freni
- Elektrikli ve hafızalı bagaj kapağı
- Bagaj perdesi
- Silecek suyu uyarısı
- Metal pedal
- Isı pompası
- Stop & Go özellikli Akıllı hız sabitleyici (Smart Cruise Control)
- Ön çarpışma engelleme asistanı (FCA 2.0) (Kavşak dönüş desteği)
- Arka çapraz trafik çarpışma önleme asistanı (RCCA)
- Kör nokta çarpışma önleme asistanı (BCA)
- Kör nokta görüntüleme asistanı (BVM)
- Arka park çarpışma önleme asistanı (PCA)
- Şerit takip asistanı (LFA 2.0)
- Şeritte kalma asistanı (LKA)
- Akıllı hız limiti asistanı (ISLA)
- ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları
- Sürücü ve ön yolcu hava yastığı
- Yan ve perde hava yastıkları
- Orta konsol hava yastığı
- Arka yolcu & eşya uyarısı
- Çocuk güvenlik kilidi
- Motor kilitleme sistemi (Immobilizer)
- HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi)
- ESC (Elektronik Dengeleme Programı)
- TPMS (Lastik Basınç İzleme Sistemi)
- ABS fren sistemi
Kia EV9 Prestige Avantajları
- 203 HP motor gücü ile güçlü performans
- 350 Nm yüksek tork ile rahat hızlanma
- 7 koltuklu yapısı ile geniş aileler için uygun
Dezavantajları
- Yakıt tüketimi şehir içi kullanımda yüksek olabilir
- Bagaj hacmi aile kullanımı için sınırlı olabilir
Kia EV9 Hakkındaki İnceleme Videoları
Kia EV9 Diğer Versiyonları
Kia EV9 Prestige İle En Çok Karşılaştırılan Araçlar
Bu araç kimler için uygun?
Kia EV9 Prestige modeli, şehir içi kullanımda sessiz ve çevreci sürüş arayanlar, performans odaklı sürüş isteyenler için uygun bir otomobildir. Teknik özellikleri ve sürüş karakteriyle segmentinde dengeli bir seçenek sunar.